Чи можливе щастя наодинці: 4 міфи про самотність

В нашому суспільстві звикли вважати, що кожна людина повинна мати пару, адже по-іншому її життя точно не буде щасливим. Ми завжди шкодуємо самотніх людей, адже щиро віримо, що вони мріють знайти пару, просто їм не щастить. Особливо це стосується жінок, для яких вдало вийти заміж – запорука щасливого життя. Але чи справді це так? 

Чи дійсно люди, які самостійно вирішили прожити своє життя наодинці є нещаснішими за тих, хто живе з партнером, і не завжди такі стосунки вдалі?

Белла Пауло – соціолог, і вона вирішила розвінчати стереотипи, через які люди довгий час бояться самотності. 

ЖИТТЯ НА САМОТІ

«Не можуть знайти пару»

Дуже часто ми вважаємо, що особисте життя нашої подруги, друга, знайомих та рідних не складається через те, що їм просто не щастить, а всі старання є марними. Однак соціологічні опитування стверджують зовсім інше: одинаками залишаються ті люди, які вже були в шлюбі або тривалих стосунках, і все-таки самостійно обирають життя наодинці.

Розлучені чоловіки частіше шукають собі нову пару, ніж жінки. Саме останні з меншим бажанням прагнуть знову одруження після невдалих стосунків. 

«Ми аж ніяк не розчарувалися в любові і не боїмося бути відкинутими. Ці стереотипи не мають до нас ніякого відношення. Ми любимо своє життя на самоті і хочемо самі вирішувати, скільки часу нам необхідно для спілкування» , – каже Белла де Пауло.

«Страждають від самотності»

Тут варто згадати про цікаве дослідження, що відбувалося в США. Протягом 8 років там запитували в одних людей, чи щасливі вони. Отже, самотні, які вступали в шлюб, відчували неймовірну радість протягом першого року спільного життя, а згодом знову відчували себе так, як і до шлюбу. І це мало стосунок до половини опитаних, які при цьому не збиралися розлучатися. 

Пошепки

Та частина людей, які все-таки очікували від шлюбу зовсім іншого, відчували себе нещасними, тому розлучилися й отримували неймовірну радість від відчуття свободи. 

«У них погане здоров’я»

Насправді проблеми зі здоров’ям чи сексуальним життям не відіграють жодної ролі. 81,6% самотніх людей стверджують, що не мають ніяких скарг на свій стан. Тому можна вважати, що шлюб взагалі не впливає на тривалість життя та стан здоров’я.

«Одинаки егоїстичні»

Дуже поширений стереотип, згідно з яким більшість вважає, що одинаки ще ті егоїсти, які звикли жити лише у своє задоволення. І це дуже хибне твердження, дослідження вказують на те, що одинаки краще спілкуються з братами та сестрами та іншими родичами. Одружені люди не завжди є уважнішими, відповідальнішими чи надійнішими.

Одинаки навпаки більше відкриті до світу і прагнуть допомогти іншим, в той час, коли одружені фокусуються виключно на собі і дітях, й при цьому відчувають себе відокремленими від всього світу.  

Не варто мислити стереотипами й судити про людину за її сімейним станом. Бути в парі чи залишитися самотніми – особистий вибір кожного. Комусь дійсно важко знайти другу половину і це призводить до депресій, апатії, а інші просто насолоджуються своєю свободою. 

Що Ви думаєте з цього приводу? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector