Чи потрібно застеляти ліжко вранці

Я знав, що цей день прийде, і він настав: вчені не рекомендують заправляти ліжко вранці!

«Безлад породжує безлад», – казала колись давно моя мама і через не хочу вчила насамперед з ранку заправляти ліжко. Через 10 років це ж мудре правило, вже спираючись на статут і правила однаковості, до мене переконливо намагався донести турботливий армійський старшина.

Але думка людська не стоїть на місці. Любителі залишати постіль незібраною всі ці довгі роки шукали привід не заправляти ліжко. І ось нарешті, він знайдений!

Лікарі-гігієністи стверджують, що звичка застеляти ліжко відразу після пробудження може зашкодити нашому здоров’ю. Психологи і сомнологи переконані, що є наукові причини заправляти його кожен день.

Правильна спальня

Хто з них правий і який він – ідеальний порядок в спальні? Ми представимо докази обох сторін, а вирішувати вже належить тобі. Як бонус – відео яке покаже, як заправляють ліжко професійні покоївки в готелях.

Ідеально заправлене ліжко – пунктик багатьох батьків. Воно й зрозуміло: це непоганий спосіб привчити дитину до порядку.

Але є й інша сторона питання, яка дивиться на тебе, читачу, з фотографії вище. Пилові кліщі настільки малі, що невидимі оку, вони не кусаються і не переносять інфекційні захворювання, однак у їх екскрементів є виняткова здатність викликати алергію, а також астму, екзему і запалення гортані.

Британський лікар-гігієніст Еджі Маккензі вважає, що, заправляючи ліжко відразу після пробудження, ми захищаємо постільних паразитів від зовнішніх факторів. Такі дії таять серйозний ризик для здоров’я, а в окремих випадках і життя людини.

Пошепки

«Кліщі і бактерії дуже люблять вологість і тепло, які зберігаються в ліжку відразу після сну. Особливо активно кліщі розмножуються в ліжку людей, які сильно пітніють вночі, наприклад, під час сну влітку або в приміщенні з активним опаленням», – зазначає фахівець.

Саме тому не потрібно застеляти ліжко відразу після пробудження – зробивши це, ти перетворюєш власне ліжко в парник з максимально сприятливим середовищем для розмноження кліщів і бактерій.

Якщо простирадла постійно прикриті ковдрою, то ковдра, постільна білизна та матрац «не дихають» – порушується циркуляція повітря, а темрява і задуха – також найкращі умови для зростання цвілі.

Щоб убезпечити себе від цих проблем, слід відмовитися від постійного застилання ліжка покривалом, особливо якщо воно виготовлене ​​зі щільної, синтетичної тканини, яка не проникає повітря. Крім того, гігієнічно правильно міняти постільну білизну не рідше одного разу в тиждень, а також регулярно пилососити матрац.

Наукові докази є і у прихильників заправлених ліжок. Згідно з дослідженням, проведеним Національною асоціацією з вивчення сну в США, люди, які щодня заправляють ліжко, висипаються краще, ніж ті, хто не витрачає на це час.

Психолог Чарльз Дахігг в своїй книзі «Сила звички» пише, що ритуал щоденного заправляння ліжка – це ключова звичка, яка прокладає дорогу багатьом іншим, в тому числі звичкою до фінансової дисципліни і звичкою тримати себе в хорошій фізичній формі.

Келлі Берон, експерт-невролог з Північно-Західного Університету (США), пояснює: «Заправивши ліжко, людина меншою ймовірністю ляже на нього потім, щоб подивитися телевізор або пограти на планшеті». Тим самим ти, на його думку, забезпечуєш себе вільним від гаджетів на вечір і спокійним сном.

З цим я б посперечався. Мені, наприклад, приємніше дивитися телевізор, лежачи на заправленому ліжку. А в іншому, мораль така: якщо є час і бажання – заправляй ліжко, поспішаєш або втомився – залиш як є.

Однак це не означає, що прибирати в спальні не потрібно зовсім. І як це роблять професійні покоївки, можна побачити в відео вище.

А ви заправляєте своє ліжко після сну щодня? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

I
Adblock
detector