Чи віддавати літніх батьків в будинок для людей похилого віку

Батьки піклуються про власних дітей до їхнього повноліття, а от потім за законами моралі, дитина повинна піклуватися про своїх стареньких батьків. Але доросла людина в праві вирішувати самостійно, чи вона сама буде доглядати батьків чи влаштує їх в дім для літніх людей, а, можливо, найме спеціальну людину для цього.

Все залежить від особистих можливостей людини та її моральних цінностей.

В суспільстві часто існує думка про те, що діти повинні піклуватися про батьків так, як про них піклувалися батьки, коли вони були маленькі. Але погодьтеся, протягом життя дитину то віддають в садок, потім в школу, наймають нянь, адже людина фізично не може бути поруч 24 години на добу.

Але такого ж догляду потребують і старі люди. Правда, коли йде питання про дім для літніх людей чи доглядальницю, то можна наткнутися на осуд суспільства і я взагалі не розумію чому.

Стороння допомога не означає, що ми залишаємо батьків напризволяще. Ми також піклуємося про них, відвідуємо, просто це не займає нам стільки часу і не завдає стільки клопоту. Що ж в цьому поганого?

Старі батьки самі колись, коли ішли на роботу, просили когось посидіти з їхніми дітьми, а коли їм діти хочуть найняти доглядальницю, вони різко ображаються. 

ОФОРМЛЕННЯ В БУДИНОК ДЛЯ ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ

Якщо звернути увагу до США, то там лише 3% літніх американців живуть в будинках для людей похилого віку. Більшість одиноких людей пенсійного віку наймають догляд вдома. Але це дозволяє їм їхнє фінансове забезпечення державою.

Правда, це задоволення не з дешевих. Адже догляд за літніми людьми є особливим і доглядальниці можуть вимагати за нього немалу платню. А коли грошей вистачає тільки на продукти і оплату комунальних послуг, про це не може бути й мови.

Тому ми хочемо розглянути плюси і мінуси перебування хворого пенсіонера в будинку для літніх людей.

Безпека

В таких закладах ризики небезпеки зведені до мінімуму. Адже погодьтеся, чим старша людина, тим легше їй завдати собі шкоди та заподіяти каліцтва, виконуючи навіть звичні побутові речі. В інтернатах завжди присутні фахівці, які надають цілодобову медичну допомогу.

Пошепки

Життя за розкладом

В таких інтернатах життя має власний ритм і це чудово дозволяє пристосуватися організму, а ще пришвидшує оздоровлення.

Активне соціальне життя

Перебуваючи в будинку для літніх людей, пенсіонер має можливість спілкуватися з такими ж, як він, з ровесниками. Перебуваючи постійно тільки у своїх чотирьох стінах, він не підтримує зв’язок зі світом. 

Людина – істота соціальна, і саме в соціумі вона розкривається й лікується морально й фізично. Також це не виключає те, що до такої людини родичі можуть приходити хоч кожен день. 

Визначена вартість послуг

Існують платні та безплатні спеціалізовані установи. Звичайно, влаштувати пенсіонера в безплатний інтернат не завжди вдається, а інша будь-яка висококваліфікована допомога коштує грошей.

Я вважаю, що до цих місць варто ставитися більш спокійно. Коли ми почнемо сприймати спокійно будинок для самотніх людей похилого віку так, як у Європі, то і держава зверне на це увагу й покращить умови перебування навіть в безплатних установах.

Для когось це може стати справжнім порятунком. Правда, останнє слово завжди залишається за самим пенсіонером.

Що ж ви думаєте з цього приводу?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector