Чим краще підгодувати лілії осінню, щоб краще розросталися та гарно квітнули

Протягом літнього сезону лілії не вимагають особливого догляду. Досить проводити поливи, щоб грунт навколо них не був сухим, рихлити грунт навколо кожного кущика, видаляти бур’яни й кілька разів за сезон підживлювати. Але ось з приходом осені догляд за ліліями буде складнішим. 

Осіння підгодівля

У вересні на всіх земельних ділянках починається активна підготовка до зими. Але якщо грунт без наявності основних культур легше підготувати, то багаторічні рослини, особливо квіти, вимагають акуратності.

Правила й особливі вказівки

Ближче до вересня цибулини починають готуватися до зимівлі. Іншими словами, з фази активного росту і розвитку переходять в стадію спокою. Забезпечити спокійний сон допоможуть азотисті й калійні речовини. Відразу після цвітіння вносять сульфат калію і суперфосфат.

Найкращим захистом для східних лілій, а також водяних лілій при рясних дощах буде обприскування бордоською рідиною. Така осіння процедура додатково стає профілактикою захворювань.

Щоб взимку лілії відчували захищеність, дотримуються правил:

Пошепки

  • Основні маніпуляції повинні проходити після цвітіння. Вносяться виключно комплексні суміші в теплому вигляді. Розрахунок стандартної розведеної речовини (5 літрів води + суперфосфат, калійна сіль по 1 чайній ложці). На одну лілію йде півлітра розчину.
  • Восени кращими помічниками для квітникаря в догляді стануть калій і фосфор. Процедури плануються в перших числах вересня. В іншому випадку, лілії дадуть молоді пагони.
  • Заборонено вносити азот в осінній період.

Чим підгодувати лілії навесні

Першу підгодівлю проводьте ранньою весною, коли тане сніг. Візьміть сечовину або аміачну селітру, на 1 м² використовуйте 1 столову ложку того чи іншого препарату, добриво в сухому вигляді рівномірно розподіляйте по поверхні грунту.

Чим підгодувати лілії в травні та червні

У травні-червні йде активне формування бутонів, і щоб посилити цей процес, використовуйте підгодівлю комплексним добривом.

Щоб цвітіння було тривалим, а самі квітки великими з яскравими пелюстками, буде потрібно тріада: азотно-калійно-фосфорне добриво.

Прекрасно підійде нітроамофоска – на 10 літрів води розведіть 2-3 столових ложки та полийте лілії. Можна використовувати гумат калію – 50 мл рідкого препарату на 10 літрів води.

А як ви доглядаєте за ліліями?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Lida
Adblock
detector