Чим небезпечна хурма і скільки плодів цього фрукта рекомендовано вживати

Нещодавно, 30-річна жінка ледь не загинула через хурму. Жінка була адептом сироїдіння. Вона їла багато хурми, через яку у неї в шлунку з’явився великий клубок — так званий в медицині безоар.

З важкими зусиллями лікарі змогли витягти це чужорідне тіло. Виявляється, якщо їсти хурму в великих кількостях, то це може спровокувати появу таких грудок в шлунку.

Справа в тому, що в шкірці хурми дуже багато танінів — це речовини рослинного походження, що володіють дубильними і в’яжучими властивостями. Особливість цих танінів — в специфічному середовищі шлунка вони можуть утворювати згустки гелю. Цей гель дуже щільний, складається з клітковини і білків. Згодом, з нього виходить вода і він стає більш щільним. Надалі, він може вийти зі шлунка і привести до кишкової непрохідності.

Хурма містить багато мікроелементів — в цьому вона в два рази перевершує яблуко! Хурма дуже корисна для щитоподібної залози, крові і для профілактики онкології. Але у всьому потрібна міра.

Лікарі не рекомендують з’їдати більше двох плодів хурми в день. Попередньо, хурму краще потримати три дні в морозилці — це різко знижує кількість танінів. Це, до речі, сильно поліпшить смак хурми.

Переїдання хурми становить серйозну небезпеку переїдання для тих, хто пережив операції на шлунку або кишечнику. У 90-ті роки ізраїльські медики були в шоці, коли їм одного за іншим доставляли емігрантів з СРСР. Справа в тому, що колишні радянські громадяни активно налягали на смачну і дешеву хурму, якої було повно на прилавках в Ізраїлі.

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: