Чим варто підгодувати кущі полуниці навесні, щоб отримати багатий урожай смачних ягід

Якщо ви бажаєте отримати гарний врожай полуниці та мати здорову, красиву рослину, варто виконати певні маніпуляції. Це доволі прості дії, проте ними користуються не всі, адже їм невідома їх ефективність.

Не забувайте, що полуницю також потрібно удобрювати, а також проводити маніпуляції з грунтом, обрізати листя. Сьогодні ми поговоримо про те, як правильно удобрювати полуницю, щоб отримати багатий врожай.

Правила підгодівлі полуниці садової в весняний період

Основні правила при вирощуванні полуниці:

  1. Після висадки у відкритий грунт рослину не потрібно підгодовувати. Зазвичай грунт насиченій корисними мікроелементами ще після перекопування грядки, якщо ви тоді використовували поживні речовини. 
  2. Вже на 2-4 рік життя кущ полуниці можна підгодовувати мінералізовані та органічні добрива. 
  3. Мінеральні добрива можна вносити вже на третій рік. 

Необхідні розчини для весни приготуйте таким чином:

Готуємо добриво: потрібно 10 л чистої води змішати з 2 склянками коров’яку та 1 ст. л. сульфату амонію. Все змішуємо та вносимо під кущ 1 л добрива. 

Ще один варіант: в 10 л чистої води розчинити 1 ст.л. нітроамофоски, розчиніть й внесіть в такій кількості: 0,5 л/1 кущ.

Чудове органічне добриво можна приготувати з листя та пагонів кропиви. Рослину слід залити теплою водою й настоюють 4 дні. Далі використовують для кореневого підживлення. На один кущ достатньо 0,5 л. 

Пошепки

Також можете приготувати розчин з пташиного посліду: змішати основний компонент з чистою водою в пропорції 1:10 і дайте настоятися протягом 3-4 днів. Вносити 0,5 л/1 кущ.

Підгодовування полуниці в період і після закінчення цвітіння

Далі підживлюємо кущі вже в червні. Як тільки рослини розпочинають цвітіння, слід вносити калійні добрива. Вони зроблять ягоди соковитими та ароматними. Часто причиною поганого врожаю є сама дефіцит калію в грунті. Тому ми вам радимо приготувати наступний розчин: в 10 л  води розчинити калійну селітру в обсязі 1 ч. л.,  на один кущ використовувати 0,5 л.

Під час розвитку зав’язі можна провести позакореневе підживлення комплексними добавками з мінералами. 

Також використовують ще компост, деревний попіл є універсальним помічником, для лікування полуниці від захворювань використовують розчини з йодом. 

Якого результату варто очікувати?

Ваші кущики полуниці будуть здоровими, стануть краще рости, а ще й самі ягоди будуть більшими та соковитішими. 

Вам була корисною ця інформація?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector