Чому для стареньких город – це терапія, котра працює краще за психологів

Ви ніколи не замислювались, чому для літніх людей так важливо мати земельну ділянку і вирощувати власну городину? Ну почнемо з того, що це наш генетичний код. Українці здавна були землеробами. Город – це гарантія добробуту, земля ж навіть у найважчі часи прогодує.

Крім того, не варто забувати, що наші бабусі та дідусі здебільшого мали дуже важке дитинство, деякі на власні очі бачили злидні, саме тому для них критично важливо мати повні комори.

Наприклад я вже стомилась воювати зі своєю бабусею Альбіною. Їй 89 років, ледве пересувається, та щороку однаково висаджує город. На зиму ще й докуповує всілякого. А потім миші мають, що їсти.

 – Бабусю, ми вам все привеземо, не переймайтеся!

 – Це ти так думаєш. От зараз війна. Раптом магазини позакривають. Дивіться, щоб я ще й вас не годувала.

Якщо вас зацікавила ця історія – шукайте більше статей з психології за посиланнямhttps://t.me/+On4TH8CvEjplMjA6

Пошепки

Сучасні події в країні й насправді примусили замислитися. Чимало українців повернулися на городи, аби мати власні запаси. Крім того, дедалі частіше люди прагнуть споживати екологічно чисті продукти.

Та для стареньких город – це не лише про їжу. Обробка ділянки – це терапія, яка їм допомагає краще за психологів. Своєрідна медитація з надією на успішне майбутнє, гарний врожай вже цієї осені. Не дарма саме з цим процесом було пов’язано чимало обрядів та традицій.

Крім того, робота на землі – це фізичне навантаження й обов’язок. Ви помічали, що старі, немічні завжди збираються із силами, аби піти на город. Робота – найкращий стимул і найдієвіша мотивація. Того не поспішайте забирати це в літніх людей.

Якщо хочете зробити краще – підіть з ними, допоможіть, це може стати чудовим способом знайти спільну мову, відчути зв’язок з родом. Та не перешкоджайте. Врешті, ніхто з нас не знає, що буде завтра. Можливо й справді доведеться повернутися до вирощування городини.

А у вас є город? Як гадаєте, чому старенькі так прагнуть працювати на землі?

Більше цікавих та корисних статей з психології шукайте тут – https://t.me/+ip4OLY7feqc1OTQy

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector