Чому іноземці обожнюють руколу, а українці обходять її стороною

Рукола – пряність з італійською назвою, що не так давно увійшла раціону українців. Але далеко не всім вона припала до душі. Навіть чимало дієтологів та лікарів не рекомендують зловживати цією добавкою.

Тож сьогодні спробуємо розібратися, чому за кордоном руколу просто обожнюють, а в Україні стараються обходити стороною.

У чому шкода руколи насправді

На ділі ж, побічних дій чи протипоказань у цієї пряної трави не так уже багато. Хоча існує декілька. 

Передусім, люди, які приймають антикоагулянти для розрідження крові, повинні обмежити вживання руколи. Вітамін К, що міститься в ній, може звести нанівець дію препаратів.

Також вона містить велику кількість щавлевої кислоти, яка сприяє утворенню ниркових каменів та здатна загострити хронічну сечокам’яну хворобу. Усе це стосується осіб, схильних до подібних болячок.

Не можна зловживати руколу і людям: при гастриті, з підвищеною кислотністю, захворюваннях печінки, дискінезії жовчовивідних шляхів, коліті, подагрі, аутоімунних захворюваннях. Словом, списочок цікавий. 

Тож більшість українців, наслухавшись таких байок, відмовляються додавати цю насправді дуже корисну добавку до свого раціону.

Пошепки

Користь руколи

Насправді рукола містить чимало корисних для організму вітамінів та мікроелементів. 

Ця прекрасне джерело вітаміну: кальцію, вітаміну С, бета-каротину, а також заліза, фолієвої кислоти, магнію, цинку, селену, натрію.

Також ця пряна трава містить антиоксиданти, які захищають клітини від ушкоджень. 

А глюкозинолати, які й надають руколі характерний смак і запах, можуть захистити від деяких видів онкозахворювань. Так само рукола нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, бореться зі шкідливими мікробами і вірусами, підвищує імунітет, зміцнює стінки судин. 

А ви любите руколу?

Знали про її корисні та шкідливі властивості?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector