Чому курага вважається близьким другом всіх жінок. Кілька дивовижних фактів

Курага — це висушений абрикос. Людство почало висушувати фрукти, щоб отримувати вітаміни протягом року.

Кожен висушений фрукт має власні особливості. Що ж стосується кураги, то цей сухофрукт популярний через високий вміст вітамінів.

Існує кілька видів сушених абрикосів:  урюк, кайса, аштак-паштак і власне курага.

Користь кураги безсумнівна, тому її використовують не лише для частування, а й для лікування народною медициною. Сьогодні ми вам розповімо, чим саме може бути корисна курага.  

Ось 5 основних причин, чому слід вживати курагу: 

1. Склад

Основною цінністю сухофрукту є те, що при сушінні в ньому зберігається левова частка мікроелементів. Кількість мінеральних речовин (магнію, калію, кальцію, фосфору і заліза) в сушених плодах більше, ніж у свіжих.

Сушений абрикос виводить з людського організму важкі метали, радіонукліди та інші шкідливі елементи. Сухофрукт добре зміцнює організм, підвищує імунітет.

2. Для стабілізації роботи серця

Курага у великій кількості містить калій, який є просто необхідним для здоров’я серцево-судинної системи. Курага покращує роботу серця, допомагає нормалізувати кров’яний тиск та серцевий ритм. Дуже добре впливає на кровоносну систему, оскільки розширює судини та знімає внутрішні спазми. Покращує кровообіг в периферичних зонах, тому запобігає варикозу. Багато фахівців стверджують, що курага стабілізує тиск за 15 хвилин після вживання. 

Вживайте жменю кураги в день, щоб запобігти проблемам з серцем. Але сухофрукт перед цим слід замочити у воді. 

3. Для нормалізації травлення

Курага містить велику кількість клітковини, яка покращує травлення та виводить токсини з організму. Окрім цього курага покращує мікрофлору кишківника, оскільки корисні бактерії харчуються волокнами. Також сухофрукт допомагає вивести з організму важкі метали.

4. Як засіб для схуднення

Сухофрукти вважаються калорійними продуктами через високий вміст цукру. Але курагу часто використовують в раціоні під час схуднення, оскільки вона чудово насичує організм і притуплює апетит. Також існує дієта, в якій є один розвантажувальний день, коли можна вживати лише замочену курагу. 

У косметології

Курагу використовують навіть в косметології. Якщо вживати курагу, то можна покращити стан нігтів та волосся. Також можна готувати маски для обличчя та волосся, оскільки сушений абрикос містить антиоксиданти, тому сприяє омолодженню шкіри. А ще можна розпарити два шматочки кураги й покласти їх на очі. Такий компрес відмінно знімає набряклість.

Також будьте обережні під час вибору сухофрукту. Курага, висушена природним способом за допомогою сонячних променів, коричневого кольору.

Тому обов’язково додавайте курагу у власний раціон!

А які сухофрукти вживаєте ви?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: