Чому лікарі не радять вживати вівсянку на сніданок

Ви, як і в більшість людей, точно вірите в користь вівсянки і, можливо, навіть самі постійно снідаєте цією кашею. Що ж, її корисні властивості годі й заперечувати. А ось про зловживання стравою варто поговорити детальніше. Що ж буде, якщо ми щодня снідатимемо тільки вівсянкою? 

Подібна манера сніданків прийшла до нас з Англії. Їхній раціон без цієї крупи обходиться рідко. І британці можуть довго переконуватимуть вас, наскільки корисною є така страва. Хоча й не матимуть рацію на всі 100 відсотків.  Деякі лікарі готові з ними посперечатися. 

Яким би ідеальним не здавався продукт, у нього завжди будуть певні мінуси, які обов’язково слід взяти до уваги. Є такі і у вівсянки. Сьогодні саме про них і поговоримо. 

Переваги

Почнемо з приємного і перелічимо користь цієї крупи.

У вівсянці міститься багато алюмінію, бору та заліза. Також є там вітаміни групи В, біотин і клітковина. Багатий продукт і на білок, якого більше тільки у пшонці та гречці. 

До переваг відносимо також наявність у каші натуральних антиоксидантів, що оберігають організм від негативних впливів, а такоє кальцію з фосфором. 

Дослідження вчених навіть доводять, що вівсянка містить бета-глюкан. Це важливий елемент, який знижує рівень холестерину у крові людини. Тож вживання цієї каші допоможе знизити рівень цієї шкідливої речовини аж на 8-23%. А ще ви покращите собі роботу кишково-шлункового тракту.

Також завдяки цьому продукту ви можете стати сильнішими, адже у його складі міститься велика кількість протеїну. А холін, своєю чергою, позитивно впливатиме на вашу печінку. 

Тож у дечому англійці все ж таки мають рацію.

Недоліки

Вівсянка також містить фітинову кислоту, яка перешкоджає засвоєнню деяких поживних речовин в організмі людини. За її ж відсутності кишківник може засвоювати на 20% більше заліза та на 60% – магнію. Для нас це всього лише цифри, а для організму – значні втрати.

Це не означає, що вам потрібно негайно змінювати свої звички і відмовлятися від улюбленого сніданку. Якщо у вас немає проблем зі здоров’ям, то переживати не варто. Задуматися слід тільки тим, хто страждає на порушення обміну мінеральних речовин в організмі або має проблеми з кістками. 

Також фахівці не рекомендують вживати вівсянку щодня. 

Але, якщо ви не готові відмовитися від вівсянки, то ми можемо підказати, як зменшити вміст фітинової кислоти у ній. Для цього крупу потрібно замочити у воді перед приготуванням. Або ж ви можете створити для неї кислотне середовище. Як? Додайте до каші лимонного соку або кілька ложок йогурту.

До слова, саме через фітинову кислоту, крупи перед приготуванням потрібно ретельно промивати. 

Підсумувавши, можна визнати тільки одне: немає абсолютно корисних продуктів. Так само, як і абсолютно поганих. Головне правильно – знати міру. Визначте свою золоту середину і дотримуйтеся цього правила навіть у власному раціоні.

Стаття містить інформаційний та ознайомлювальний характер і не може замінювати методи традиційної медицини та косметології. Цей матеріал не має науково доведеної лікувальної дії. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з питань, що належать до стану вашого здоров’я.

А як часто ви їсте вівсянку?

Чи вважаєте її корисною для організму?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Коментарі

Ivanna
Adblock
detector