Чому люди масово знімають пластикові вікна

Хайнц Паші – дизайнер, який вперше запатентував віконні рами, які ми зараз називаємо “пластикові” в 1952 році. Правда, в той час ці вікна мали зовсім інший вигляд – це був сталевий каркас, обрамлений напівм’яким пластиком. 

 

НЕДОЛІКИ ПЛАСТИКОВИХ ВІКОН

Токсичні добавки

ПВХ – це рамки навколо скла, які, на жаль, мають у своєму складі шкідливі добавки. Пластикові вікна можуть містити стабілізатори на основі свинцю, фунгіциди та пластифікатори. Шкода свинцю просто вражає – цей елемент вважається одним з найгірших елементів, оскільки він може накопичуватися в організмі, зокрема тканинах та кістках. Найбільше чутливі до свинцю діти та люди похилого віку. Пластикові вікна не виділяють свинець за оптимальних умов, однак під час нагрівання ситуація змінюється. Деякі виробники вже використовують замість свинцю нешкідливі стабілізатори, однак немає жодних позначок на товарі, щоб це зрозуміти.

Проблеми з вентиляцією

Пластикові вікна стали такими популярними, бо вони чудово ізолюють приміщення від зовнішнього середовища. Відсутня не лише вентиляція повітря, а й також такі вікна мають чудову звукоізоляцію. 

При цьому відсутність вентиляції одразу стає і головним недоліком вікон ПВХ. В більшості багатоквартирних будинків акцент вентиляції робиться саме на природному припливі свіжого вуличного повітря, яке проходить через щілини. Повітря, проходячи через всі приміщення в квартирі, вбирає в себе шкідливі домішки і йде через вентиляційні канали в кухні і ванній кімнаті.

Однак такий потік повітря припиняється, коли встановлюється герметичне пластикове вікно. Вентиляція не відбувається, внаслідок чого можна побачити конденсат на склі. Своєю чергою надмірна вологість повітря може призвести до розмноженню мікробів, грибків та плісняви, що завдає шкоди здоров’ю. 

Вікна повинні “дихати”, щоб забезпечити приміщення чистим та свіжим повітрям. Через відсутність вентиляції в приміщенні нагромаджується пил, внаслідок чого можна відчувати запаморочення, нездужання, головні болі. Не варто забувати і про інші речовини, зокрема чадний газ, який виділяється від газової плити й залишається в межах приміщення. Також шкідливими є і формальдегіди, що накопичуються в повітрі з меблів. 

Пошепки

Деякі німецькі вчені запевняють, що в останні десятиліття спостерігається сплеск захворювань, який може бути безпосередньо пов’язаний з нездоровим мікрокліматом в квартирах і вікнами з ПВХ-профілю.

Звичайно, можна тоді відкривати пластикові вікна, але тоді ви не використаєте всі переваги, що дарує цей товар. Виробники затверджують, що тоді повітря буде охолоджуватися, а взимку тоді потрібно буде більше прогрівати приміщення.

«Боязнь» механічних пошкоджень

Ще одним недоліком пластикових вікон є те, що вони бояться механічних пошкоджень, адже практично не піддаються ремонту та реставрації. Так усі подряпини і вм’ятини залишаться на пластиці назавжди. Склопакет ще можна замінити, а от рамки з пошкодженнями ні, до того вони одразу впадають в око на білосніжних поверхнях. Обов’язково потрібно обирати якісні вікна від надійного виробника. 

Великий коефіцієнт розширення ПВХ-профілю

В спеку матеріал, з якого складається рама, може сильно розширюється, а в холод навпаки стискається. Внаслідок таких перепадів температур пластик тріскає, що значно погіршує зовнішній вигляд вікна.  

Небезпека злому

Ще мінусом пластикових вікон є те, що їх надзвичайно легко зламати. Тонкий предмет чудово відкриє пластикові вінка ззовні, зловмисники просто просувають інструмент по усій висоті та натискають на нього, і готово. 

Важливо пам’ятати, що вікна – це довгострокове вкладення і економити на них не варто, обирайте товар з сертифікатами якості, щоб потім не пошкодувати про свою покупку.

Як Ви ставитеся до пластикових вікон?

 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector