Чому людина хворіє? 9 причин, що змінять погляд на біль. Досить – пора щось змінювати!

Захворювання можуть виникати не лише через погану екологію чи неправильне харчування. Часто причиною тої чи іншої хвороби є і психологія людини.

Психосоматика визнана навіть класичною медициною. Фахівці стверджують, що такі хвороби, як виразка, коліт, дерматит, артрит, астма, гіпертонія і проблеми з серцем можуть виникати частіше на нервовому ґрунті. 

Тісто часто сигналізує нам про щось за допомогою хвороби. Так воно прагне достукатися до нас тоді, коли ми не бажаємо до нього дослухатися.

Людині просто потрібно задати собі питання: чи правильно я зараз живу?

Ось 9 причин, які найчастіше можуть призвести до психосоматики:

1. Дозвіл на відпочинок

Прагнення постійного саморозвитку, відчуття втрати часу та швидкоплинності життя примушує людину не сидіти на місці. Їй здається, що життя проходить повз неї, якщо вона сидить, склавши руки. Такий підхід до життя призводить до того, що людина перебуває в постійному напружені і не дозволяє собі відпочивати. Тоді організм шукає причину, щоб хоч якось перепочити, і з’являється грип або гіпс на нозі, який змушує зупинитися.

2. Бажання відчути турботу

Не усі люди прагнуть відчувати силу та успішність. Кохання та турбота є значно важливішими, а коли проявляють рідні до нас ніжність та тепло? Звичайно, коли ми хворіємо. Так і людина, позбавлена тепла і ласки, прагне отримати хоча б якесь тепло. Варто зауважити, що хворіє вона не спеціально, все це відбувається на підсвідомому рівні.

3. Можливість відкласти важливу справу

Часто у нас з’являються хвороби тоді, коли нас чекає якась важлива або неприємна справа. Уявімо гіпотетичну ситуацію: чоловік вимагає розлучення, звичний світ валиться, але тут у дружини знаходять пухлину, тоді він залишається з нею. 

4. Самопокарання

Людина часто відчуває муки совісті після того, коли допустила помилку або ж зробила боляче іншій людині. Тоді, щоб уникнути емоційного страждання, людина починає карати себе на фізіологічному рівні. Як приклад може слугувати матір, яка часто лупцює своїх дітей. Згодом у неї починають боліти суглоби, оскільки на підсвідомому рівні вона розуміє, що вчинила неправильно.

5. Жага привернути увагу

Досить поширений тип хвороби, який найчастіше зустрічається в людей похилого віку. Саме в такий період люди відчувають себе нещасними та нікому не потрібними. Тому в такі моменти єдиний спосіб знову нагадати про себе та привернути увагу родичів стає хвороба.Тепер старий – не абихто, а герой, який багато пережив і заслуговує на повагу.

6. Приховані страхи та образи

Наші емоції мають максимальний вплив на стан організму: страх майбутнього завдає непоправної школи ниркам, підвищена чутливість та образи шкодять серцю, велика відповідальність та страх просити допомогу інших призводять до проблем зі спиною. І чим більше людина глуха до своїх проблем, тим сильніший біль.

7. Урок любові до себе

Коли людина починає піклуватися про себе? Коли ми витрачаємо кошти на якісне харчування, дорогі курси масажу, щорічний огляд у лікаря – правильно, лише після того, коли зіткнулися з хворобою. Тому щоб менше хворіти, не потрібно економити на своєму здоров»ї і навчитися любити себе.

8. Стимул переосмислити життя

Лише хвороби чи  потрясіння дають можливість зупинитися та переосмислити своє життя, розставити правильні цілі та пріоритети. Найчастіше таке відбувається, коли на підсвідомому рівні ми не задоволені своїм життям, але насправді намагаємося це заперечувати. Хвороба ніби провокує генеральне прибирання у внутрішньому світі.

9. Реалізація «останнього» бажання

І останньою причиною хвороб, які мають психологічне підґрунтя, є нереалізовані бажання та мрії. Людина з плином часу розуміє, що прожила життя не так, як їй цього дійсно хотілося. Ненависна робота, оточення призводять до пригніченого стану.  

Чи є у вас певні ознаки психосоматики?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: