Чому фахівці не радять встановлювати пластикові вікна, а люди дедалі частіше від них відмовляються

А вам відомо, звідки бере початок історія пластикових вікон? А почалося все ще 1952 році. Саме тоді відомий дизайнер Хайнц Паше запатентував віконні рами з полівінілхлориду. Вони були першими і єдиними у своєму роді на той час. Ясна річ, що автентичний варіант виглядав дещо по-іншому, аніж наші сучасники. Тоді це був сталевий каркас, обрамлений напівм’яким пластиком.

І попри те, що відкрито цей винахід було в Америці, першою виготовляти подібну продукцію почала Німеччина. У виробництво ці вікна впровадили в 1959 році. Зайнялася цим німецька компанія Rehau. Думаємо, вам її слоган відомий і досі. 

Поширювати таке нововведення серед люду допомагала рекламна кампанія. Тож більшість людей перейшла із дерев’яних на пластикові вікна. Першою адаптувалася, звичайно ж, Німеччина, а за нею –  весь західний світ.

З часом цей вид вікон став популярним і на наших просторах. Чому так трапилося, навіть гадати не потрібно. Один із найвагоміших чинників те, що вони значно щільніші, ніж їхні дерев’яні прадіди, тож дозволяють заощадити набагато більше грошей на опаленні.

Однак останнім часом люди починають відмовлятися від пластикових вікон. Виникає логічне запитання: чому? Особливо після всіх фактів, які ми перелічили вище. 

Ясна річ, що менш якісними за ці роки вони не стало. Однак зараз можна виділити ряд їхніх недоліків, які продавці часто замовчують.

Перше: пластик містить чимало токсичних добавок, зокрема стабілізатори на основі свинцю, фунгіциди та пластифікатори. Перший є одним із найшкідливіших елементів, на які ми можемо натрапити в природі. Коли він накопичується в тілі людини, то може викликати цілий ряд проблем зі здоров’ям. Особливо чутливим є люди літнього віку та діти. Варто також зауважити, що спеціалісти стверджують, ніби без сильного нагріву свинець не виділятиметься з пластику. Та й деякі компанії давно замінили стабілізатори на речовини, що майже нешкідливі для здоров’я.

Але зрозуміти, що і з чого вироблено, ви не зможете. Ніяких маркувань вікна не мають і ніхто їх не перевіряє після виготовлення. А самі помітити підставу ви не зможете. Доведеться вірити на слово.

По-друге, маємо проблеми з вентиляцією. Ми вже говорили, що перевага таких вікон – ізоляція, але вона ж стає і головним недоліком. Коли говоримо про багатоквартирні будинки, то знаємо, що вся система вентиляції там заснована на природному потоці вуличного повітря через щілини у віконних рамах та дверях. Однак пластикові вікна не зможуть вам такого забезпечити. 

Тож через герметичність пластикового вікна ви не отримуватимете свіжого повітря. У результаті отримуємо запотівання вікон та велику вологість приміщення. Це своєю чергою сприяє розмноженню мікробів, грибків та цвілі.

Особливо небезпечним це є для людей з астмою. 

Тож, як гадають деякі науковці, сплеск певних недуг в останні десятиліття якраз-таки пов’язаний із нездоровим мікрокліматом у квартирах, які спричиняє такий тип вікон.

Пошепки

Ви скажете, що в такому випадку варто просто регулярно відкривати вікна. Однак це зводить нанівець основні переваги цього виробу. 

По-третє: навіть виробники стверджують, що після різноманітних механічних пошкоджень, пластик майже неможливо відремонтувати. Якщо зі склопакетом ще все простіше, то подряпини та вм’ятини на рамах уже нікуди не подінуться. Це неабияк псуватиме інтер’єр. Особливо, якщо йдеться про світлі поверхні.

Поруч із цим пунктом іде й той, що говорить про складність ремонту пластикових вікон. Тут уже все залежить від якості вікна та вправності майстра, який вам його встановлював. Але з нашим бажанням зекономити важко уникнути негараздів.

Також не варто забувати, що ПВХ-профіль – це конструкція далеко не з простих. Тож під час покупки вам необхідно побачити сертифікати відповідності та якості. Це стане хоча б якоюсь гарантією.

Четверте: Великий коефіцієнт розширення ПВХ-профілю. Мовимо про те, що влітку матеріал сильно розширюється, а взимку, відповідно,  стискається. Це провокує тріщини на поверхні пластику. 

Також сильний мороз може стати причиною відриву вікна від монтажної піни.

По-п’яте:  одним із найбільших мінусів пластикових вікон є те, що їх дуже легко зламати. Для цього знадобляться тільки: гострий і тонкий предмети (згодиться ніж, викрутка, лінійка і т.ін.)  Ще в 1995 році Швеція забороняла виготовлення та продаж ПВХ-продукції, а в Данії навіть ввели податок на неї.

Навіть Німеччина, яка першою взялася за таку справу, тепер дедалі менше використовує пластикові вікна. Адже мешканці добре знають про всі недоліки такої продукції.  

Тож більшість фахівців рекомендує відмовитися від них. Радять знову повертатися до дерев’яних або ж уважніше ставитися до вибору пластикових. 

Тож завжди вимагайте у продавця сертифікат якості. Також не слід економити на них. Це довгострокове вкладення, тож краще заплатити один раз, ніж потім переплатити за ремонт. 

А які вікна здаються вам практичнішими?

Чи відмовилися б від пластикових?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector