Чому не варто тримати орхідеї вдома

Багато з нас звикли вважати, що рослини в будинку не тільки прикрашають інтер’єр і створюють затишок, але і приносять якусь користь. Але, виявляється, далеко не всі кімнатні квіти такі нешкідливі, навпаки, деякі здатні завдати відчутної шкоди.

Чому орхідеї не радять тримати вдома?

Навколо орхідеї ходять найрізноманітніші і досить суперечливі чутки, більшість з яких мають негативний характер і наполегливо не рекомендують тримати ці тропічні квіти в житлових приміщеннях.

Об’єктивні причини

Орхідеї є епіфітом, інакше кажучи, паразитами, які живуть на інших більших рослинах, не потребують наявності грунту і отримують поживні речовини і вологу з повітря за допомогою повітряних коренів. Тому їм приписують здатність поглинати енергію з навколишнього простору, тим самим негативно впливаючи на інші рослини, які живуть в будинку людей.

Вважається, що ця квітка висмоктує життєві сили зі своїх господарів, які відчувають себе млявими і неактивними. Але насправді цей факт легко пояснюється наявністю великої кількості летючого пилку на квітках. Вона не тільки може викликати деяку сонливість і бажання подрімати, а й цілком вагомі прояви алергічної реакції у вигляді нежиті, кашлю, сльозотечі і навіть набряків.

Сильний аромат, що випускається квітучою рослиною, іноді призводить до таких наслідків:

  • дратівливості.
  • тривожності і неспокою.
  • почуття пригніченості і депресії.
  • нудоті.
  • безпричинного страху.
  • головного болю.

Прикмети і забобони

Згідно з існуючими народними прикметами і забобонами, орхідея є рослиною, яка не любить представників сильної статі і не терпить їх знаходження в будинку. Але це не зовсім відповідає дійсності. Рослина благоволить до жінок і приносить їм користь, посилюючи їх жіночність і привабливість, а також зберігаючи молодість і красу.

Чоловіків орхідея робить більш м’якими, ніжними. Є думка, що вона навіть якоюсь мірою пригнічує лібідо. Тому не слід розміщувати її там, де сильна половина людства часто буває. Потрібно постаратися звести ймовірність їх контакту до мінімуму.

Однак, також і не всім жінкам підходить ця тропічний квітка. Нерішучим, слабким і надмірно романтичним натурам вона протипоказана, оскільки буде придушувати і без того слабку волю, забирати енергію і викликати постійну втому.

Що говорить фен-шуй? 

З давніх часів китайці вважають цю рослину символом благополуччя і досконалості. Тому і вибір місця утримання цієї квітки у квартирі – справа серйозна:

  • розташувавши рослину в східній частині будинку, господарі убезпечать себе від проблем зі здоров’ям;
  • північна частина житла відповідальна за матеріальне благополуччя – якщо поставити квітку сюди, у фінансових справах настане реальне покращення;
  • посадка в південно-західній частині червоних сортів принесе сім’ї мир і злагоду;
  • орхідея, що росте на північному заході будинку, відведе сварки і конфлікти.

Орхідеї настільки ефектні і красиві, що не варто відмовляти собі в задоволенні ними помилуватися. Квіти можна сміливо брати в будинок, якщо ні у кого з членів сім’ї не виявлено алергії на пилок. Але все ж від розміщення їх в спальні краще утриматися.

А ви любите орхідеї?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Lida
Adblock
detector