Чому німці віддають перевагу оренді житла, а не покупці власного

У менталітеті кожного народу закладено свої поняття про успіх та достаток. Якщо у нас наявність власної нерухомості є ознакою добробуту, то на Заході люди не поспішають з покупкою житла. Наприклад, в Німеччині 55% населення винаймає квартиру. При цьому це число кожного року лише зростає. Хіба у німців немає можливості придбати свій дім?

Достатньо лише вивчити ринок нерухомості й ознайомитися з цінами, аби зрозуміти, що оренда обійдеться значно дешевше. Адже при покупці квартири у новобудові один квадратний метр оцінюється в 10 000 євро, а якщо винаймати, то сума зменшується до 15-20 євро на місяць. 

До того ж орендарі добре захищені на юридичному рівні, тому немає сенсу перейматися, що одного дня хтось раптово опиниться на вулиці. Плюсом є те, що практично усі пропонують житло без меблів та з чудовим ремонтом (власниками часто є банки, а не приватні особи). Інколи обладнаними є лише кухня на санвузол. Це чудова можливість оформити інтер’єр на свій смак.

Однак при виселенні квартиру слід повернути до початкового стану, в іншому разі ніхто вам не поверне внесений депозит. 

Пошепки

Контракти на проживання заключаються на 1-10 років. Власник не має права розірвати його достроково. Щомісячна плата може списуватися з рахунку автоматично, тому зі своєчасною оплатою не виникатиме проблем.

Труднощі можуть виникнути лише у тому випадку, коли є багато претендентів на одну квартиру. Зазвичай конкуренція справді велика, тому банк надає перевагу тим людям, які мають краще фінансове становище. 

Німці протягом свого життя переїжджають в середньому по 4 рази. У цьому є свій особливий шарм, адже ти не прив’язаний до одного місця й можеш оселитися там, де душа забажає. Багато людей здають власні квартири, а самі для різноманіття винаймають нерухомість в іншому куточку країни.

А як ви ставитеся до оренди житла? Чи важливо вам мати власну нерухомість? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Vasylyna
Adblock
detector