Чому Париж зараз нагадує не місто-кохання, а нетрі країни третього світу

Неймовірно гарне місто з багатою історією. 

Про Париж кажуть «місто кохання» або «побачити Париж і померти». Про нього складають вірші, пишуть книги і знімають фільми. Але наш світ швидко змінюється, і, здавалося б, земні речі набувають зовсім іншого значення.

В наші дні Париж має мало спільного з його образом в літературі, живописі і кінематографі, в реальності не вийде побачити рекламних проспектів, красивих француженок і все те, що так вабить людей до цього міста. На жаль, це не брехня. Пропонуємо вам познайомитися з неупередженою думкою туристів з Чехії.

«Ми з’їздили туди недавно, приваблювала низька вартість квитків. Останній раз ми були в столиці Франції десять років тому, вирішили злітати повторно заради нових вражень. Нам було цікаво, чи змінилося місто. Виявилося, що змінилося і не в найкращу сторону.

Попри дуже низьку вартість квитків, долетіли ми нормально, потім ми сіли на поїзд доїхали до центру, ось тут нас і чекало розчарування. Весь вокзал був в смітті, а в натовпі ми не побачили жодного білого француза! Це нас неприємно здивувало.

Далі нас чекало ще більше потрясінь. Ми вирішили заселитися біля Базиліки Сакрё-Кер. Там ситуація була ще гірша, ніж на вокзалі. Щоб побачити основні визначні пам’ятки, ми з дружиною вирішили поїхати в метро. Коли ми спустилися, то помітили, що у всьому вагоні крім нас немає білих. Це була середина буднього дня!

Виявилося, що місто живе в режимі надзвичайного стану. У Луврі не було роззяв і туристів, зате поліцейських, які завжди дивилися підозріло і були в бойовій готовності — повно!

На вулицю страшно вийти. Всюди натовпи біженців, навіть господарі місцевих магазинів є мігрантами. Минулого нашого візиту біля Ейфелевої вежі було багато народу, а зараз туди нікого не пускають. Всіх перевіряють, крім мусульманок, які одягнені в паранджу. А околиці вежі заповнені жебраками з усіх куточків землі, в тому числі торгашами і кишеньковими злодіями.

Ми хотіли влаштувати в центрі пікнік з нашими друзями, але вони сказали, що це занадто небезпечно і краще пообідати в ресторані. А як же реагує поліція? Вона просто закриває очі. Навіть періодичні зґвалтування французьких жінок емігрантами не викликають колишнього розголосу.

Але найбільше нас вразила поведінка офіціанта в маленькому кафе, де ми хотіли випити по келиху вина. Цей «француз» з явно алжирськими коренями сказав, що не продаватиме «це пійло» в своїй країні, а потім висловив багато поганого на адресу християн. Після такого інциденту ми вважали за краще повернутися в готель. Ясна річ, що нам хотілося додому, але залишався ще один день.

Ця поїздка була просто жахливою! І в Парижі ситуація була ще більш-менш, я навіть думати не хочу, що відбувається в Марселі або Кале, де біженці вже давно диктують свої правила. Боюся, скоро почнеться громадянська війна. Через це краще поки не приїжджати до Франції. Маю велику надію, що в Чехії ніколи такого не буде.

Цей текст написав Мартін Когоут.

Ви були в Парижі? Чи відповідають слова туриста з Чехії дійсності?

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: