Чому підсніжники не слід купувати у продавчинь з вулиці

Напевне, і без зайвих нагадувань ви знаєте, що підсніжники внесені до Червоної книги. Це тільки підтверджує той факт, що йдеться про дуже красиві та рідкісні квіти, але не дає людям права користуватися цим.

Рідкістю для наших країв не є той факт, що з появою первоцвітів, вуличні продавчині одразу ж беруться до справи.  І вже на кожному кроці можна побачити жіночок з маленькими букетиками підсніжників. 

Квіти, звичайно ж, прекрасні, але ситуація дуже спірна та сумна.  

Тож сьогодні поговоримо про те, чи варто взагалі купувати цей товар у вуличних продавчинь.

Те, чим займаються жіночки, торгуючи підсніжниками, можна прирівняти до браконьєрства. Також ці панянки ризикують отримати штраф, що куштуватиме більше, ніж вони встигнуть заробити за кілька букетиків.

Варто також нагадати, що адміністративну відповідальність за такий злочин несуть не тільки ті, хто продає підсніжники, але й ті, хто їх купує.

Тож, придбавши красивий букетик, ви автоматично стаєте співучасником нелегального бізнесу. І це ми ще не говорили про те, як сильно ви шкодите природі. 

Ви замислювалися колись, чому щороку до Червоної книги вносять дедалі більше видів рослин? Так, винятком не є кліматичні умови. Але більшої шкоди довкіллю завдають. Якщо звернемося до статистики, то побачимо, що Україні щороку гине близько 25 мільйонів первоцвітів. І велике місце в цій підбірці займають саме підсніжники.

Але, навіть попри такі обмеження, ми з легкістю можемо придбати букетик підсніжників на ринку чи його околицях. Прикро, що не всі розуміють, які наслідки несуть в собі такі бездумні вчинки.

Та й це все секундне щастя, адже зірвані підсніжний вже через кілька годин втрачають свій товарний вигляд.

Пошепки

Взагалі життєвий цикл пролісків дуже короткий. Сягає він всього кількох тижнів. За цей час він встигає багато: накопичити корисні речовини, дозріти і розсіяти насіння.

Найбільшим скарбом цієї рослинки є її цибулина. Тож, вириваючи підсніжник з землі, ви не залишаєте їм вибору.

Одначе, навіть, якщо ви акуратно зріжете підсніжники, то життя їм це не продовжить.

Адже якщо знищити всі квіти, вони просто не зможуть відновити свою чисельність наступного року. Досить 4-5 років, щоб населення першоцвітів зійшло нанівець. 

Одначе, як ми всі знаємо, попит породжує пропозицію. Людям треба перестати підтримувати нелегальну торгівлю та припинити купувати рідкісні квіти. Дивно, але багато хто навіть не бентежить вартість таких букетів. Адже деколи продавці показово крутять ціну, вкотре акцентуючи увагу на тому, що за унікальність треба платити.

Щоб насолодитися видом прекрасного первоцвіту, достатньо прийти в ліс і просто сфотографувати цю квітку. Це в рази безпечніше, ніж рослинне браконьєрство. 

Отож, підсніжник вважається одним з головних символів приходу весни. А ще це дуже рідкісна квітка, незаконне винищення яких карається законом. 

Тож закликаємо вам бережніше ставитися до нашої природи. Адже наш комфорт залежить винятково від наших вчинків. 

А ви любите проліски?

Як часто бачите їх на ринках?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector