Чому українці, які марили Європою, розчаровано повертаються додому

Відома всім фраза “Всюди добре, а вдома найкраще” сьогодні набуває все більшої і більшої актуальності.

Прикро, що в деяких українців більше немає домівок, до яких вони могли б повернутися. І здається, що це шанс розпочати нове життя, наприклад, за межами своєї країни. Як, пригадуючи вищезгаданий вислів, розуміємо, що й за кордоном не так солодко жити, як здається.

Мінуси, безумовно, є всюди і завжди як у нас, так і за межами України. 

Якщо раніше українці виїжджали за кордон з метою відпочити чи підзаробити, то зараз це вимушена ситуація. Тепер людям доводиться блукати світом, намагаючись відшукати власне місце під сонцем

Саме завдяки екстримальним умовам більшості українців все ж вдалося помітити основні відмінності між країнами, способом та умовами життя в них. Менталітети народів усе ж таки різні. І це потребує поваги і бажання пізнавати щось нове, а не обурюватися з того, що хтось робить не так, як звикли ми.

Серед професій, яким найчастіше доводиться комунікувати з іншими країнами – айтішники. Більшість операцій вони можуть зробити, навіть не виходячи з дому. Але все ж потреби у закордонних відрядженнях виникають. В кому як не цим професіоналам знати, якими ж насправді різними бувають менталітети держав. 

Ми живемо переконанням, що у великих містах можна встигати все і навіть більше, адже час там пливе по-особливому швидко. Замолоду нам кортить влитися у цей безупинний потік, бо гадаємо, що нам під силу все. Також існує стереотип, що за кордоном з цим куди простіше та лаконічніше. Але мусимо визнати, що у нас ви можете записатися на зустріч із лікарем чи іншим спеціалістом в один клік, доки й досі існують європейські країни, де для цього слід вистояти живу чергу.

Україна розвивається з шаленими темпами. Ми діджиталізуємося і спрощуємо собі життя.Те, що закордоння у стократ краще, а в нас стільки мінусів – давно стало помилковим судженням. 

Також нам подобається старовинна архітектура великих міст чи деяких країн. От жити в такому б – думаємо ми. Але як там живеться насправді? Старі квартири в центрі Праги можуть бути дуже прохолодними, а деякі не цілком пристосованими для комфортного проживання. Вулички міста злегка тісні, а місць для паркування автомобілів не так вже й багато.

І не забуваймо про додаткові комісії під час безготівкових операцій з грошима. Вони будуть навіть під час надсилання грошей з однієї картки на іншу. 

Пошепки

Ще одна вагома відмінність великих європейських держав від України, яка стала б прикрою несподіванкою для нас – у Європі набагато менше цілодобових магазинів, ніж в Україні. Там перевтомлюватися, заради того, щоб ви купили собі булочку о 9 вечора, ніхто не збирається. Запасатися продуктами доведеться заздалегідь. Що дуже незвично для більшості українців.

До певної миті ми вважали Європу чимось недосяжним, далеким та ідеальним. Але огляніться, ми – теж Європа і нічим не гірше, ніж та, яку ви оспівуєте у своїх мріях.

І прикро, що усвідомити це ми можемо, тільки побувавши за кордоном, помітивши всі його мінуси та складнощі. 

Події останніх 3 місяців, як мінімум, і періоду всієї незалежності, як максимум, показують, що ми рухаємося вперед.

Україна — сильна та розвинена держава, яка може гідно конкурувати з будь-якою іншою країною.

У нас є все для комфортного життя людей. Потрібно тільки бажання рости та розвиватися. 

Хоч би що там було, але українці повертаються додому з омріяних заробітків, відпочинків та вимушеної втечі.

Бо, як ми вже сьогодні згадували, всюди добре, а вдома найкраще. 

А Ви погоджуєтеся з цією думкою?

Чи вважаєте, що за кордоном живеться краще?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector