Чому в’яне листя в орхідеї та як спасти рослину

Близько десяти років тому в нашому домі вперше з’явилася орхідея – подарували мамі на день народження колеги. І от з того часу в нас зараз ціла колекція цих чудових вазонів, матір приділяє їм багато часу й намагається правильно доглядати.

І от нещодавно в одного вазона, обм’якнули листя. Матір одразу почала бити на сполох й приступила до реанімування рослини. Як врятувати орхідею, розповіла мамина найкраща подруга. 

Перша причина: природні умови

Загалом це явище може свідчити про декілька причин. Листя орхідеї втрачають пружність переважно через недостатній полив. Коли волога поступає в малих кількостях, вазон не лише втрачає привабливий зовнішній вигляд, а ще й може зморщитися. Не варто забувати, що природне середовище росту орхідей – тропіки, тому цьому вазону потрібно влаштовувати регулярний душовий полив. Слідкуйте також за субстратом, щоб він не пересушувався. 

Не розміщуйте в опалювальний сезон орхідеї неподалік обігрівача, гаряче повітря висушує вазон. Також не поміщайте рослину під прямі сонячні промені, адже вони можуть спричинити опіки. 

Якщо навіть після цих порад листя все одно не відновлюється, то перемістіть вазон в інше місце. Краще розмістити вазон в прохолодному затіненому місці, де буде більша вологість повітря. Можете використовувати регулярно пульверизатор для зволоження листя.   

Пошепки

Друга причина: грибок

Морщення листя може відбуватися в тому випадку, якщо вазон заражений грибком. Це відбувається тоді, коли орхідея довгий час страждала від надмірної вологи, низьку температуру.  В такому випадку потрібно забезпечити хороше провітрювання, приміщення і пролікувати вазон  фунгіцидом.

Увага на кореневу систему

Але найчастіше хвороби орхідеї виникають через проблеми з кореневою системою. Потрібно ретельно оглянути кореневу систему орхідеї. Для цього вийміть рослину з кашпо. Зріжте все пошкоджене, прогнивше та слизьке коріння. Також зверніть увагу на субстрат – він не має бути надто щільним. Орхідею висаджуйте тільки у вологий субстрат.

Як ви доглядаєте за орхідеєю? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector