Чому варто виключити хліб з раціону

Що станеться з твоїм тілом, якщо ти відмовишся від хліба?

За звичкою або від великої любові багато хто з нас їдять хліб практично з усім: суп з хлібом, омлет з хлібом, бутерброд з важким шматком ковбаси і товстим шматком батона, що вже там — макарони і ті примудряються їсти з хлібом! Ситний і дешевий, хліб — продукт харчування, на якому виросло не одне покоління. Але є і ті, хто на власному прикладі доводять: без хліба жити набагато краще.

Поліпшується стан шкіри, зменшується вага, з’являється енергія … Чи все тут правда? Ми зацікавилися цим питанням серйозно і вирішила розповісти, як відмова від хліба (але не від всього!) може позначитися на твоєму здоров’ї і зовнішньому вигляді.

Шкода хліба

До хліба з цільнозернового, вівсяного, житнього борошна або з висівок у дієтологів і гастроентерологів немає ніяких претензій — їж скільки влізе! Але ось білий хліб з пшеничного борошна — зовсім інша історія. На думку фахівців, білий хліб з борошна вищого сорту, вироблений за сучасними технологіями, несе в собі набагато більше шкоди, ніж користі. Ми рекомендуємо тобі відмовитися від білого хліба, і ось чому.

ПРИЧИНИ ВІДМОВИТИСЯ ВІД БІЛОГО ХЛІБА

  1. Нуль користі. Білий хліб — справжнісінька харчова дрібничка, виготовлена з борошна вищих сортів! Звичайно, в пшениці міститься безліч корисних речовин, але вони благополучно зникають в процесі перетворення зерна в борошно. Борошно вищого сорту містить не більше 30% корисних речовин, які можуть бути активні протягом 2 тижнів після виготовлення продукту. А потім? Ніякої користі.
  2. Відсутність смаку. Білий хліб не має яскраво вираженого смаку, а тому так сильно полюбився багатьом. Скибочку такого хліба не завадить оцінити смакові якості продуктів, з якими його заведено вживати, — супу, сиру, м’яса. Але й не покращує, як це роблять борошняні вироби з цільного зерна.
  3. Токсичність. Попит на пшеницю постійно зростає: потрібно більше і швидше! Щоб отримати щедрий урожай, виробники не шкодують грошей на пестициди, а щоб позбутися від шкідників і грибків, обробляють посів шкідливими хімічними речовинами.Щоб борошно було білим, його відбілюють речовинами для прання — хлором, піросульфатом натрію і кальцію, перекисом бензоїлу. Щоб уникнути згубного впливу на організм, завжди слід уточнювати, з якого борошна виготовлений хліб: органічного або рафінованого. Останнє є найбільш шкідливим!
  4. Проблеми зі шкірою. Перш ніж витрачатися на косметолога, переглянь свій раціон. Висипання на шкірі часто є наслідком неправильного харчування і шкідливих харчових звичок.Глютен, який міститься в білому хлібі, практично не виводиться з організму, осідаючи на стінках кишківника і пошкоджуючи його ворсинки. Підсумок: корисні речовини, які поступають з іншими продуктами харчування, всмоктуються меншою мірою.
  5. Залежність. Кекси, булочки, круасани і пиріжки здатні викликати справжню залежність. Шматочок хліба дає шалений викид цукру в кров, а разом з ним — прилив сил і бадьорості.Але цукор, який так стрімко піднявся крові, так само стрімко падає — мляві руки тягнуться за черговим шматочком хліба, щоб отримати заповітний заряд енергії. Різкі стрибки цукру в крові не жарти! Зловживання хлібом здатне стати причиною цукрового діабету.
  6. Передчасне старіння. Дієтологи одностайні в думці: любителі поласувати борошняними виробами зазвичай виглядають старшими за свої роки. Позбавлений поживних речовин, білий хліб не привносить ніякої лепти у збереження молодості і краси. Якщо вже і їсти хліб, то тільки з житнього або вівсяного борошна і з висівок!
  7. Погане травлення. Турбують сильне здуття і порушення стільця? Всьому виною негідник глютен, а якщо точніше — його непереносимість. Якщо ти чутливий до глютену або, навпаки, не переносиш його, слизова оболонка шлунка і кишківника просто не здатна поглинати необхідні поживні речовини з їжі.Щоб збагатити організм необхідною кількістю клітковини і допомогти травній системі працювати як годинник, купуй тільки цільнозерновий хліб! У 5-6 шматочках такого хліба міститься денна норма клітковини.
  8. Зайва вага. Відмова від борошняних виробів — важливий крок на шляху до фігури мрії. Вміст шматочка хліба нахабним чином осідає на стегнах, сідницях і животі, потрапляє в кровотік у вигляді глюкози і моментально викликає почуття голоду. Щоб схуднути, зовсім не обов’язково повністю відмовлятися від хліба — ти можеш сміливо включити в раціон цільнозернові сорти.Такі борошняні вироби менш калорійні, містять багато клітковини і потрібні організму мікроелементи. Але стежити за кількістю з’їденого хліба все одно доведеться!

Якщо ти не готовий виключити білий хліб з раціону повністю, дієтологи рекомендують вибирати пшеничний продукт з різними добавками: гречкою, просом, насінням соняшнику, льону, цибулею, гарбузом, морквою. У таких виробах крім глютену, крохмалю та зайвих калорій присутня корисна клітковина.

Хочемо зазначити, що повна відмова від хліба може стати причиною надмірної стомлюваності, запальності і невдоволення собою, так що скибочку цільнозернового хліба в день не тільки не зіпсує фігуру, але і вбереже від депресій.

А ви б змогли відмовитися від білого хліба? Чи вже не вживаєте його?

I
Загрузка ...