Чому важливо з’їдати шматочок сала щодня

У нашій країні чимало поціновувачів сала. І взагалі Україна славиться цим колоритним продуктом. У багатьох сімей сало – обов’язковий елемент святкового столу на свята чи навіть у будні. А ті, хто його не любить, просто не вміють правильно готувати це джерело корисних та поживних речовин. Сало ж буває різне: товсте, тонке, топке, з прожилком, з димком. Комусь подобається виражений смак, хтось схиляється до нейтральнішого.

Перш ніж перейдемо до рецептів мого дідуся, розповім вам про користь сала у будь-якому його вигляді. Якщо раптом ви не знали, то мушу запевнити – це універсальний продукт, калорійний і дуже корисний.

Дехто стверджує, що сало є шкідливим. Насправді ж це не зовсім так. Сало настільки ж шкідливе, як і м’ясо чи хліб. Себто, нічого наджахливого в ньому немає. Основні побоювання щодо цього продукту пов’язані з тим, що воно дуже калорійне. 90% жиру – це справді не жарти. Однак останні дослідження показують, що сало не стане на заваді й тим, хто худне, і навіть тим, хто хоче «почистити» судини від холестерину. А все тому, що жир у цьому продукті не простий, а підшкірний. Тому  в ньому міститься чимало важливих вітамінів та мікроелементів.

Більшість фахівців взагалі рекомендують їсти сало ледь не щодня. Однак, і в цьому ділі слід дотримуватися норми. По-перше, через свою калорійність сало насичує людину енергією на цілий день, по-друге, він має зігрівальний ефект. По-третє, містить арахідонову та лінолеву жирні кислоти, завдяки яким судини стають еластичнішими, а це своєю чергою покращує роботу мозку.

Денна норма  споживання сала для дорослої людини  становить 10-30 г.

Одне із найскладніших завдань, пов’язаних із салом  – вибрати правильне. Зараз спробуємо розібратися в основних аспектах, на які ви повинні звертати увагу, підбираючи собі ласий шматок. 

Перед тим, як зняти пробу, потрібно переконатися в тому, що сало має однорідний колір. Найчастіше це білий або трохи рожевий відтінок. А ось сіре, з плямами, шарувате – усе це краще просто відставити убік. 

Наступний пункт – запах. Він повинен бути солодкувато-молочним. Якщо є виражена кисла нотка чи якийсь специфічний душок, мабуть, перед вами сало кнура. Його купувати не рекомендовано. 

Не соромся взяти вилку і сало проткнути. Якщо вона входить легко, вам варто придивитися до сала – це те, що вам потрібно. Також сало не повинне гірчити чи бути надто в’язким. 

А тепер можна перейти і до соління. 

Зазвичай свіже сало в їжу не вживається. Йому слід полежати декілька днів. Мій дід називає таке сало живим.

А ось і сам рецепт соління.

Інгредієнти:

Пошепки

Кілограм сала;

200 г солі;

20 г чорного перцю;

кілька зубчиків часнику.

Приготування:

Пройдіться по шкірці сала ножем, щоб зняти можливий бруд. Можна навіть промити. Тепер наріжте продукт брусками шириною не більше 4-5 см упоперек. На брусочках зверху зробіть невеликі надрізи.

Насипте в миску солі і добре натріть нею кожен шматочок з усіх боків. Тепер присипте перцем. Якщо любите гостреньке, то зробіть суміш червоного та чорного перців.

Очистіть і тонко наріжте часник. Помістіть його в надрізи. Тепер складіть сало в контейнер або в пакет і залиште в холодильнику на кілька днів. 

Надалі сіль можна зчищати, знову загортати сало в папір і зберігати в морозилці, якщо хочете ще більше продовжити термін його зберігання.  

Найкраще сало поєднувати зі свіжим чорним хлібом, часником, гірчицею чи хроном. 

Те, на що вам ще слід звернути увагу – хороше сало добре топиться. На ньому дуже зручно смажити омлети, підігрівати каші та борошняні продукти. Можна просто приготувати шкварки до своїх улюблених вареників.

Також справжні поціновувачі відварюють сало зі спеціями. Не варто захоплюватися і копченим салом, оскільки воно містить у собі деяку частину канцерогенів. Однак смак того вартий!

Стаття містить інформаційний та ознайомлювальний характер і не може замінювати методи традиційної медицини та косметології. Цей матеріал не має науково доведеної лікувальної дії. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з питань, що належать до стану вашого здоров’я.

А ви любите сало?

Як часто його їсте?

У якому вигляді?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector