Чому високий тиск і шийний остеохондроз завжди будуть нерозлучні

Шийний остеохондроз — проблема сучасного суспільства.

Виходячи зі статистичних даних, близько 90% дорослого населення мають проблеми з шийним відділом хребта. На перший погляд здається, що це зовсім не велика проблема, але це не так. Як виявилося, шийний остеохондроз несе великий ризик здоров’ю людини нарівні з такими хворобами, як рак.

І це незаперечний факт! Адже шийний остеохондроз може стати причиною нападів інфаркту або інсульту, а також розвитку гіпертонії. Але вихід з цього є, до того ж дуже нескладний. Потрібно робити спеціальні вправи, суть яких полягає в спеціальних кругових рухах головою. Цю методику розробив професійний лікар-реабілітолог Олександр Шишонін.

Шийний остеохондроз і гіпертонія як нерозлучна парочка 
На думку реабілітолога Шишоніна, основною причиною гіпертонії є остеохондроз шийного відділу хребта. До невеликого відсотку інших провокаторів гіпертонії відносяться пухлини надниркових залоз і патологічні відхилення нирок, а також збій в роботі щитоподібної залози. Вони складають всього п’ять відсотків. Решта 95 відсотків належать саме остеохондрозу. І якщо ви страждаєте підвищеним артеріальним тиском, то воно найчастіше теж прямо залежить від цього захворювання. 

Згодом шийним хребцям властиво зміщуватися. При такому зміщенні вони перетискають кровоносні судини, які подають кров до головного мозку. В результаті цього до мозку надходить недостатня кількість кисню, тому серцю дається команда працювати ритмічно, і як наслідок збільшується частота його ударів.

Але буває так, що при наявності слабкого серця мозку знову ж доводиться контролювати роботу кровоносних судин і капілярів. А значить, і змушувати їх скорочуватися щосили. Але коли і у капілярів є які-небудь проблеми, тоді вся інтенсивність роботи припадає на нирки. Їм йде сигнал «згори» про припинення відведення рідини з організму. Таким чином, утримується артеріальний тиск організму в межах норми.

Гіпертонія і інсульт як наслідок шийного остеохондрозу 
Такі маніпуляції мозку призводять до зміни складу крові і підвищенню рівня цукру. Подібні зміни необхідні для посиленого живлення головного мозку. Але цих запасів не вистачає на весь життєвий цикл, і тоді настає кризовий момент — напад інсульту. Однак, можна себе убезпечити — для цього необхідно не допустити затягування кровоносних судин (артерій) в зоні шийного відділу хребта.

Однією з причин затягування артерій може стати нервовий стрес, в результаті якого спазмують м’язи двох відділів хребта, а саме — шийного та грудного. Це веде до порушення кровотоку і роботи міжхребцевих дисків. Настає нестабільність хребців, і ті затискають кровоносні судини.

Вправи при шийному остеохондрозі

Найбільшу роль в наших бідах відіграє атлант — перший хребець. Він переносить максимальну напругу. Лікар Шишонін створив спеціальні прийоми, за допомогою яких можна звільнитися від остеохондрозу. Комплекс вправ він назвав «шийно-церебральною терапією».

У міру необхідності гімнастику можна поєднувати з дієтою і тренуваннями на реабілітаційних приладах. Для виконання цих вправ вам не потрібно звертатися за допомогою до тренера, їх легко робити самому, сидячи на дивані у себе вдома.

Результат повинен вас порадувати після тридцяти днів. Якщо у вас не будуть спостерігатися поліпшення здоров’я, тоді зверніться за допомогою в медустанови. Гімнастика може не приносити ніякого результату через нетипове розташування хребців і судин.

Шийний остеохондроз не так нешкідливий, як може здаватися. Адже його наявність здатна спричинити за собою виникнення більш серйозних захворювань. Будьте уважні до себе і свого тіла. 

Будьте здорові!

I
Загрузка ...