Чому жінка може відчувати біль у грудях. Основні причини, про які слід знати

Біль в молочних залозах (обох або однієї — неважливо) називається масталгія. І він знайомий 70% жінок. Біль може мати різний характер: поколювання, ниття. Однак медики наполягають: дискомфорт завжди говорить про відхилення від норми — іноді необразливе, а іноді небезпечне. Ми вам розповімо про основні причини, які здатні викликати біль в грудях.

 1. Носіння бюстгальтеру, який одягнений не по розміру.

Не усі жінки обирають собі правильний розмір білизни. Це може викликати  стягування молочних залоз, яке супроводжується неприємними відчуттями. 

Біль виникає, якщо:

 • Впирання ремінців у шкіру;
 • Підняття бюстгальтера на спині ближче до плечей;
 • Випирання грудей з чашок;
 • Велика відстань між чашечками та грудьми.

Підбирайте бюстгальтер правильного розміру. 

 1. Перед або під час менструального циклу.

Під час овуляції або перед менструацією груди може набухати й хворіти. Це все спровоковано гормонами. Якщо неприємні відчуття не проходять то, як можна швидше проконсультуйтеся з гінекологом.

Розпізнати нормальний циклічний біль можна за кількома ознаками:

 • болять обидві груди, переважно у верхній і центральній частині;
 • бюст опухає, стає твердішим на дотик;
 • іноді біль віддає в пахви;
 • ви перебуваєте в репродуктивному віці.
 1. Перенапруження м’язів.

Дискомфортні відчуття в грудях також можуть виникати після фізичних вправ. Як правило, після декількох днів ці відчуття проходять. Під час болю потрібно уникати фізичних навантажень. 

 1. Настання вагітності.

Найчастіше груди турбують в перші три місяці вагітності. Також це може супроводжуватися блювотою та нудою. В цей період потрібно носити безшовну білизну та менше торкатися грудей. 

 1. Під час годування грудьми.

Коли жінка вперше починає годувати дитину груддю, у неї можуть виникати труднощі. Тріщини сосків, мастити, застій молока, грибкові інфекції. У розв’язанні цих питань вам допоможе лікар. 

 1. Побічна дія після приймання гормональних засобів.

Гормональні препарати також призводять до змін гормонального фону жінки, через що можуть виникати неприємні відчуття. Це може супроводжуватися головним болем, зайвою вагою та нерегулярними місячними. В цій ситуації варто проконсультуватися з лікарем, щоб він вніс певні корективи. 

 1. Новоутворення фіброзно-кістозного характеру.

Груди стають припухлими й одночасно м’якими. У них можна намацати тверді фіброзні ділянки (рубцеву тканину, схожу на внутрішні шрами) і кісти (пружні, заповнені рідиною мішечки). Передбачається, що розвиток фіброзно-кістозних змін може бути пов’язано з індивідуальним гормональним фоном і віком. Терміново потрібно звернутися до лікаря.

Будьте здоровими!

Ви часто відчуваєте біль у грудях?

Загрузка ...

цікаво