Чому жінки змінюють дівоче прізвище

Звичка змінювати дівоче прізвище після весілля тягнеться з давніх часів. Хоча вона має патріархальне коріння, але дотримуватися цієї традиції продовжують навіть феміністки. Однак є набагато більше причин, через які варто взяти прізвище чоловіка. У будь-якому разі кожен сам вирішує, як краще вчинити. Ми можемо лише поміркувати, чому в сучасному світі жінки досі продовжують це робити? 

Змінювати прізвище при заміжжі

Якщо раніше чоловік вважався беззаперечним головою сім’ї, то зміна дівочого прізвища була цілком зрозумілою та виправданою. Однак зараз у нас панує рівноправ’я, а представники сильної статі не завжди працюють й займають забезпеченням родини. Якщо становище жінки змінилося, тоді навіщо продовжувати підтримувати традицію зміни прізвища?  

Підтримка патріархальних традицій

Деякі жінки погоджуються на це лише тому, що так зручно. Комусь хочеться взяти красивіше прізвище, яке може звучати більш поважно, ніж власне.

Також вчені кажуть, що приводом може стати світогляд наречених. По-перше, освідчення є відповідальністю чоловіка, а по-друге, сім’я здається повноцінною лише тоді, коли члени подружжя поєднані спільним прізвищем. 

Романтика

Не менш важливим аргументом є те, що майбутні діти разом зі своїми батьками будуть мати одне прізвище. Чоловікам лестить те, що дружина готова на такий крок. Інколи відмова з боку жінки може стати причиною для образ та сварок. Навіть родичі не завжди адекватно сприймають бажання нареченої залишити своє дівоче прізвище. 

Проте є безліч пар, які зіткнулися з такими розбіжностями, але при цьому змогли знайти компроміс. Не рідко чоловіки погоджуються прийняти прізвище своєї жінки. Так, доволі нестандартна ситуація, але надзвичайно романтична. 

Гармонійне існування в соціумі

Ставлення та реакція суспільства безпосередньо впливає на наше самопочуття і комфортне існування в соціумі. Жінки не хочуть зіткнутися з осудом оточуючих, тому підкоряються традиціям, мовляв, так подружжя будуть сприймати як одне ціле. Справді, навіть на бюрократичному рівні виникає багато проблем й розбіжностей з документацією, якщо дружина й чоловік мають різні прізвища. А ще гірше, коли дитина не може усвідомити, чому в її сім’ї склалася така ситуація і що це означає. 

Набагато частіше жінки середнього віку бажають залишити своє дівоче прізвище, коли виходять заміж. Їм просто не хочеться займатися переоформленням цінних паперів, зміною паспорта тощо. 

А які у вас думки з цього приводу? Чи повинна дружина брати прізвище свого чоловіка і чому? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Vasylyna

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector