Чому жовтіє та опадає листя в орхідеї, та як з цим боротися

Кімнатні рослини не є дуже вибагливими в догляді, однак за їхнім станом слід ретельно слідкувати. Найкраще про здоров’я вазону розповідає його листя, просто уважно до нього придивіться.

Практично у кожної господині на підвіконні можна побачити такий чудовий вазон, як орхідея. Квітка в догляді не є вибагливою, якщо знати специфіку її вирощування. Інколи трапляється й таке, коли ти ніби і правильно доглядаєш за рослиною, а вазон чомусь згасає. Сьогодні ми поговоримо про основні помилки при догляді з орхідеями та як їх позбутися

Основні причини

Щоб зрозуміти, чи правильно ви доглядаєте за рослиною, варто звернути увагу на листя орхідеї. В здорового вазона воно має бути зеленим та м’ясистим, окрім цього рослина ще й дарує яскравий цвіт. Коли зелень тьмяна, листя зморшкувате та жовте, це може свідчити про наступні проблеми: 

  • Перезволоження або недостатня кількість вологи.
  • Вирощування при неправильній температурі. 
  • Помилки в використанні добрива.
  • Травмоване коріння.
  • Ґрунтосуміш не підходить для цієї рослини.
  • Загнивання коріння або оголене стебло.

Заходи при виникненні таких проблем

Потрібно ретельно оглянути кореневу систему орхідеї. Для цього вийміть рослину з кашпо. Зріжте все пошкоджене, загнивше та слизьке коріння. Місце зрізу потрібно притрусити розтертим в порошок активованим вугіллям.

Далі залишити зріз підсохнути та ретельно обробити його Епіном або ж Цирконом. Приготуйте новий субстрат та висадіть туди вазон. 

Пошепки

Далі висадіть рослину у новий субстрат.

Потрібні умови для відновлення росту орхідеї після пересадки

Ні в якому разі не потрібно виставляти орхідею під пряме сонячне проміння, це може спричинити опіки. Оптимальна температура вирощування рослини на підвіконні 22 градуси. Не забувайте провітрювати приміщення, але не розміщайте вазон на протяги.  

Пам’ятайте, що рослина, у якої жовтіє, чорніє листя, перебуває у стресовому стані. Вона вам намагається показати, що потрібно щось змінити в догляді. Не давайте власним вазонам переживати стресові ситуації, тоді все буде добре!

Ви стикалися з цими проблемами?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector