Чи може домашній пес валятися в ліжку свого господаря

Часто собака перетворюється на повноцінного члена сім’ї, з яким не хочеш розлучатися ні вдень, ні вночі. Зрештою, хто зможе встояти перед милими оченятами, які так і просять про обійми? Однак зовсім скоро таке ставлення призведе до того, що тваринка оселиться у ліжку свого господаря і не захоче вилазити звідти. Якщо змалку не навчити собаку правильних команд, то перевиховати його в дорослому віці не вийде. Але чи потрібно це робити? 

Домашній пес

Приблизно 70% власників домашніх улюбленців не можуть відмовити їм у спільному проведенні часу в ліжку. Яким чином це впливає на тварин та їхніх господарів? Сон з котиками чи собаками має свої переваги та недоліки.

Якщо говорити про плюси, то у холодну пору року пухнасті улюбленці стануть своєрідним обігрівачем, який врятує від низьких температур. Також набагато безпечніше й веселіше засинати з хвостатим захисником, коли ти живеш один. А ще тварини відчувають своїх власників, тому не рідко їх притягує хвора ділянка людського організму. 

Сон з собакою впливає на рівень стресу, що є складовою повноцінного відпочинку. Поруч з ним виробляється серотонін, який дарує спокій та позбавляє тривожності. Тепер не дивно, що в Америці існує Emotional Support Dog. Тобто тварини діють немов психологи й дарують емоційну підтримку своєму господареві. 

А ще ваш домашній улюбленець зрадіє, що ви проводите час разом. Адже протягом дня він сумує за своїм господарем і з нетерпінням чекає зустрічі, яка робить його щасливим. тварина більш спокійна у присутності свого власника.

Пошепки

Особливо актуальною така підтримка буде під час стресових ситуацій: переїзду, гучних звуків, блискавки тощо. У складні моменти пухнасті улюбленці потребують обіймів, які здатні подарувати відчуття затишку й безпеки. 

Клайв Уїнн, професор психології, стверджує, що немає нічого поганого ні в спільному сні з собакою, ні в роздільному. Річ в тому, що все залежить від привитих звичок. Якщо ви змалку навчили свого друга ночувати в буді чи на власній лежанці, то й проблем з цим у майбутньому не виникне. Тим паче інколи господарям варто встановити межі дозволеного.

Може, не пускати?

Першою вагомою причиною є те, що тварини можуть бути дуже ревнивими. Вони можуть відмовитися розділити місце поруч з вами з вашою другою половинкою. Не рідко це стає приводом для сварок та непорозумінь. 

Другою причиною є те, що через великого домашнього улюбленця ваш сон може стати дискомфортним. Адже собака не обов’язково буде спати в кутку, інколи їй вистачає наглості займати ваше місце на подушці. У такому разі краще придбати тварині лежанку.

І третя причина, але не менш важлива – гігієна. Якщо ваш домашній улюбленець хоче ночувати в ліжку, то він має бути чистим, здоровим і щепленим. Однак не завжди хочеться мити лапи, а інколи ти просто не встигаєш це зробити, адже собака діє більш прудко. А ще вони линяють і залишають після себе гори шерсті. Хоча чи зрівняються ці незручності із відчуттями душевної радості, які здатні подарувати тваринки? 

А де ночують ваші домашні улюбленці? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Vasylyna
Adblock
detector