Чи обов’язково водіям пропускати трамваї: цікава інформація для тих, у кого є авто

Усі водії перед тим, як отримати права, обов’язково мусять вивчити правила дорожнього руху та скласти тест. Тож кожен досвідчений автомобіліст знає, що все на дорозі залежить від багатьох нюансів. І навіть те, на якому транспортному засобі ви пересуваєтеся, визначає вашу позицію на дорозі. 

Сама я авто не маю. Але маю намір здавати на права, тож цікавлюся цією темою. Ось нещодавно запитала у свого чоловіка, чи потрібно водієві автомобіля на дорозі пропускати трамваї? 

Спочатку той схвально кивнув, а через кілька хвилин додав: «Почекай-но, усе залежить від того, на якій вони дорозі і від дорожніх знаків. Тут багато винятків.»

Тож сьогодні поговоримо про правила дорожнього руху. Зокрема, розглянемо наведений нижче приклад і дізнаємося, чи повинен водій червоного авто пропустити трамвай. 

поведінка водіїв

Здебільшого на перехрестях, де є світлофор, перевагу мають рейкові транспортні засоби. Себто трамваї, зрідка потяги, якщо мовимо про колію. Однак зауважте, тільки «у більшості випадків». Так відбувається не завжди. Зате водії, побоюючись штрафів, іноді поступаються дорогою будь-яким міським транспортним засобам. 

Так, на регульованих перехрестях, якщо одночасно спалахує зелене світло світлофора і для автомобіля, і для трамвая, то останній має перевагу незалежно від напрямку його руху. Тут цей вид транспорту у виграші. 

Як не заснути за кермом: 8 порад водіям - Останні новини - Ідеї

Зате на нерегульованих перехрестях, як у випадку з червоним автомобілем на продемонстрованій картинці, є свої нюанси. Гляньте на картинку ще раз. У нас є червоний автомобіль з причепом, трамвай та вантажівка. Хто ж першим із них має проїхати? Як гадаєте?

червоний автомобіль

Ну що ж. Скажемо вам, як усе має бути насправді. 

Червона машина їде головною дорогою, а трамвай і вантажівка другорядними. Водій авто вже показав іншим, що збирається повернути ліворуч, увімкнувши лівий сигнал повороту. 

Але завадити повороту машини може трамвай. 

Рішення цієї ситуації є у правилах дорожнього руху. У пункті 13.4 написано, що будь-які транспортні засоби, що рухаються другорядною дорогою, зобов’язані пропускати транспорт, який рухається головним шляхом.

Це правило стосується як автомобілів, так і громадських видів транспорту. Тут усі рівні. 

Вчитись на водія в Україні дозволили онлайн: що відомо

А от якщо і трамвай і машина їхатимуть головною дорогою, то перевага має бути у трамвая. На це вказує пункт 13.11 правил дорожнього руху. 

Ясна річ, що ​​у трамваїв свої нюанси. У них навіть світлофори інші! Але, якщо говорити про рух на нерегульованих перехрестях, то слід зважати на напрямок, дорожні знаки та шляхи якими ви їдете.

Сподіваємося, що ви трохи прояснили собі ситуацію і будете уважнішими під час водіння.

Хай щастить!

У вас є авто?

Чи пам’ятаєте всі правила дорожнього руху?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector