Чи потрібно називати свою свекруху «мамою» чи це не обов’язково?

Звичайно ж, нікого не здивує те, що діти свекрухи називають свою рідну матір «мамою». Це, напевно, найголовніша людина в їх житті і абсолютно не дивно, що в їх відносинах повинні бути тільки найтепліші почуття.

З іншого боку, коли в родині з’являється нова людина, а саме невістка, – ці відносини не завжди такі однозначні. Наприклад, чи потрібно молодій жінці називати свою свекруху «мамою» чи це не обов’язково? А якщо сама свекруха не називає суджену свого сина «дочкою», що в цьому поганого? Давайте розбиратися.

До нас в редакцію надійшов лист від дівчини, яка нещодавно вийшла заміж і трошки ошелешена поведінкою своєї нової родички, а саме матері чоловіка. Як їй вчинити – незрозуміло. Можливо, ви зможете щось порадити.

ДІТИ СВЕКРУХИ

Нещодавно трапилася зі мною не дуже приємна історія, скоріше навіть не історія, інцидент. Досі перебуваю в легкому шоці і не знаю, як мені вчинити  далі, що робити.

Мені 26 років, пів року тому я вийшла заміж. Не буду втомлювати вас розповіддю, яке шикарне було весілля (все було досить мило, без зайвої помпезності), як я раділа і яка гарна на мені була сукня в той день (а ось це чиста правда). Так ось, і до весілля, і після у нас з родичами чоловіка не було ніяких проблем.

З його батьками ми познайомилися півтора року тому, дуже хороші, приємні люди. Вони мені відразу сподобалися без застережень. Живуть вони за містом, на пенсії, тримають господарство. Купили синові квартиру в місті, спершу для навчання, а потім він знайшов непогану роботу і так далі, ну ви знаєте, як це буває.

Пару місяців до весілля ми жили у чоловіка, і все було дійсно чудово. Час від часу ми гостювали то у його батьків, то у моїх. На самому весіллі не було ніяких інцидентів, стандартна офіційна частина з РАГСом і пристойні «гуляння» після.

Так ось, я, як і личить вихованій людині, називала свекра зі свекрухою завжди на ім’я та по батькові. Так мене в школі вчили, і по іншому я якось не можу. І до весілля все було з цим прекрасно. Але ось на самому весіллі мама чоловіка підійшла до мене трошки п’яненька і сказала так, по-простому: «Ну чого ти, Алінко, мене називаєш так офіційно? Називай мене тепер мамою, а я тебе донькою називати буду».

На той момент я не звернула на це уваги. Думки були десь далеко, а ще я помітила веселі нотки в її голосі і так, звичайно, я погодилася. Ну а що, не чужі люди. Але мама-то у мене одна, як я можу називати іншу людину таким теплим словом, навіть якщо проти самої людини я нічого не маю?

Пошепки

Якийсь час після весілля ми з батьками чоловіка не бачилися. Відпочинок, побутові будні та інше. Але ось вирішили ми зробити ремонт, і чоловік запропонував пару днів пожити у його мами, щоб не заважати робочим. У їхньому будинку місця з головою вистачить, а я і не проти, працюю з дому, чому б і ні.

Нас добре зустріли, накрили на стіл. І тут моя свекруха каже, мовляв, доню, як там справи, чи довго нам ще онука чекати і все інше в такому дусі. Я навіть не проти розпитувань про онуків, оскільки від подруг, які раніше заміж вийшли, наслухалася і не такого. Морально до цього готова. Але ось ці відносини «мама-дочка» вище моїх сил.

Ну я і відповідаю, ні, напевно, самі не проти дітей, а там подивимося. І на ім’я та по батькові свекруху називаю. Відбувається невелика пауза, зітхання, і мама чоловіка починає довгу тираду про те, що раз у її сина з’явилася дружина, значить вона вже її дочка автоматично, а вона, відповідно, її мама. Тобто моя.

Я тільки усміхнулася і промовчала. Увечері перед тим як всі лягали спати, свекруха знову хотіла підняти цю тему, але я була занадто втомлена.

Через пару днів я скучила за шкідливою ​​їжею і замовила піцу для всіх. З іншого кінця телефонного проводу пообіцяли, що кур’єр приїде тільки через півтори години (за місто ж), і я з чистою совістю почала працювати, а потім пішла в душ. Вийшовши з душу і попрацювавши ще деякий час, згадала про замовлення. Таймер показував, що пройшло вже кілька годин, а піци все немає.

У будинку крім «мами» нікого більше не було. Після мого питання вона відповіла, звичайно, так. Був такий. Але вона його прогнала, сказала, що такі тут не живуть. А чому? Тому що в цьому будинку чоловік мій тільки живе і діти. Усе. Якщо ти себе моєю дочкою не вважаєш – їж або те що дають, або в ресторані.

Чоловікові я не розповідала про цей випадок до того часу, поки не закінчився ремонт і ми не опинилися у своїй квартирі. Він тільки здивовано кліпав очима і навіть не знав, що відповісти. Але я його розумію, я б теж, напевно, була здивована. Так ось.

Скоро у його матусі день народження і нам, звичайно ж, доведеться прийти в гості. Мені не шкода грошей на подарунок, я не така. Просто підкажіть, як мені вчинити в даній ситуації, спускати все на гальмах або дійсно трохи поскандалити? Адже думку свою я міняти не збираюся. Мама у мене одна, а свекруха – вона і в Африці свекруха.

А ви називаєте свою свекруху мамою? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

I
Adblock
detector