Чим думала невістка, коли вибирала імена для своїх дітей?!

Зараз молодь такі імена для дітей вигадує, що от сиджу і гадаю – то знущання чи як? 

Моя молода сусідка рік тому народила сина. І охрестила Раміресом. Хоча вона сама з української родини, нема ні турків, ні арабів чи інших національностей. Петренко Рамірес Васильович. Ну це з серйозним виразом обличчя не можна вимовити. 

А потім ще й моя невістка взяла моду на іноземні імена. У нас ось таке справжнє українське прізвище – Козак. Чоловіка звати Степан, сина Богдан, доньку Ганна, я Мирослава.  

Навіть у невістки ім’я Іванка. Але коли у 2018 вона народила первістка і сказала ім’я, то я спершу не повірила. Навіть засміялася за столом.

– Я не жартую. Ми вирішили так похрестити сина.

– Господи, Іванко, та ти трохи думай головою. Ну з нього всі у садку та шкоді будуть насміхатися? 

– А ви звідки знаєте, що вже так погано кажете.

Отож, першого сина Іванка назвала Ноель. Козак Ноель Богданович. Поки вимовиш, то язик зламаєш. Я намагалася їх переконати, що Назар чи Нестор нормальні імена і дуже гарно звучать до нашого прізвища. Але звісно, бабусю ніхто не слухав. Так і похрестили онука Ноелем.

Але за стільки років я сама не можу звикнути до такого дивного імені. Звісно, дітки над ним інколи шуткують через це, тому він майже ні з ким не товаришує. От про що я колись невістці і казала. 

– Ой ну то діти, вони постійно один одного ображають. З віком то перейде, – відмахується від мене. 

Я думала, що на цьому сюрпризи від Іванки закінчаться. Однак, місяць тому вона народила дівчинку. І всю вагітність підбирала імена, які символізують перемогу. Мовляв, зараз у країні війна, а коли народиться дитина – то настане перемога. Дуже дивна логіка, але я не хотіла через це сперечатися з невісткою.

Пошепки

До останнього я не знала про те, яке ім’я вони вибрали. Тільки коли почали збиратися біля церкви на хрестини, то невістка озвучила ім’я:

– Нікторія!

– Що? 

– Нікторія, це ім’я, яке символізує перемогу.

– Іванко, що ти таке вигадуєш? Вікторія нормальне ім’я, також означає перемогу. 

– У нас кожна друга дівчинка на дитячому майданчику Віка. А моя дитина виділятиметься з натовпу.

Я аж очі закотила. Їй, певно, ще під час першої вагітності кисень до мозку не надходив нормально, от і почала різні дурниці вигадувати. Козак Нікторія Богданівна. Сміх та й годі. От з неї так само всі однокласники насміхатимуться. 

Мені інколи сусідками навіть соромно говорити за онуків. Ноель та Нікторія. Нуль та Нектарин. Чесно, от вибачте, але у мене ці слова крутяться на язику постійно. 

Невже наші милозвучні, українські імена чимось гірші? Андрій, Сергій, Володимир, Данило. Та воно так гарно пасує до прізвища Козак, ну от ідеально. 

Вже невістці коники за ролики заїхали. Якщо вона захоче третю дитину якось дивно назвати, то я точно збожеволію. 

На Вашу думку, наша читачка дарма переймається через смак невістки на імена? 

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector