Даремна праця радянських господинь: чому у жінок не було вільного часу

У Радянському Союзі пропагувалася рівноправність й толерантність комуністичного ладу, але у побуті практично всі обов’язки на себе брала жінка. Мабуть, якщо детальніше розглянути життя тодішніх господинь, то ностальгія за СРСР одразу зникне, адже їм доводилося пристосовуватися до умов існування, які зараз здаються дивними й складними.

Ми пропонуємо детальніше заглибитися у радянську буденність й згадати реалії кожної жінки того часу. 

1. Нескінченні черги

Мабуть, вам неодноразово доводилося чути кумедні історії та анекдоти про те, що радянська людина половину свого життя проводить у чергах. З одного боку, звучить смішно, а з іншого – хочеться плакати. 

Суть проблеми полягала у недосконалій системі, за якою для зважування товару і його оплати потрібно було підходити до різних відділів. А забрати покупку можна було лише відстоявши спеціальну третю чергу. 

2. Заготовки, консервації та інші проблеми з продуктами

Пошепки

Після кількох годин очікування ти нарешті тримаєш в руках омріяну пачку гречки, але ще рано закидувати її варити. Спочатку крупу потрібно було вручну перебрати від камінців і домішок, а потім добряче вимити.  

Не можна сперечатися з тим фактом, що домашня консервація смакує краще, ніж магазинна. Однак у радянські часи робити закрутки були змушені у кожній родині, навіть якщо це було абсолютно непотрібним. При цьому об’єми заготовок в рази перевищували потреби сім’ї. На щастя, зараз у нас є право вибору й можливість підшукати альтернативу у супермаркеті.  

3. Прання, прасування і накрохмалювання

Пральні машинки були рідкістю, але навіть такі пристрої вимагали додаткових зусиль. Хтось все життя повністю прав вручну, а декому доводилося не просто витягувати одяг з барабана, але й додатково викручувати його. 

А ще через труднощі з пранням побут молодих батьків перетворювався на пекло. Щодня доводилося відчищати пелюшки, сорочки, простирадла. Потім речі сушилися по цілій квартирі. Цей процес здавався нескінченним. Чи варто згадувати про накрохмалювання постелі та шкільних фартухів? 

А ви стикалися з подібними побутовими справами, які забирають багато часу?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Vasylyna
Adblock
detector