Давала братові щомісяця 15 тисяч, щоб за мамою доглядав. А коли приїхала у гості – аж заплакала від побаченого!

У Празі я вже живу та працюю з 2005 року. Поїхала сюди на заробітки, бо ніякої нормальної роботи в Україні не було. Тут зустріла свого чоловіка Павла, до речі, також українця, з Тернопільської області. У нас є дітки, своя невелика квартирка. Все заробили чесною працею. 

Я сама родом з невеличкого села, що на Волині. Там живе моя мама. Брат Михайло після 11 класу переїхав до Чернівців та рідко навідувався у гості. Час від часу я пересилала мамі якісь кошти, аби вона могла одяг купити, продукти, заплатити за комунальні. Інколи ще автобусом передавала їй гостинці. Влітку діти гостювали у бабусі. 

І минулого червня мама важко хворіла, почала помалу втрачати зір. Ми з чоловіком заплатили їй за операцію у Києві, маму лікували найкращі лікарі у приватній клініці. Однак, все одно хвороба прогресує. Мама тепер не може навіть газету прочитати чи глянути на екран телефону. 

Тому я вирішила домовитися з братом за одну справу. Михайло буде частіше до мами приїжджати, допомагати з жінкою по господарстві. Я натомість буду висилати їм щомісяця гроші, 15 тисяч гривень і більше. Аби вони мамі купили ліки, зробили ремонт чи просто відкладали на чорний день. Брат пообіцяв, що буде допомагати мамі. 

І майже рік я висилала йому гроші. Інколи 15, інколи і 20 тисяч. Не просила мені звітувати, куди він їх витрачав. 

У дітей почалися канікули, мені на роботі дали відпустку. Чоловік з нами не поїхав, адже його б потім не випустили на кордоні. Михайлу та мамі нічого не казала, хотіла зробити сюрприз. А коли приїхала у село, то вжахнулася! 

Хата стара, дах протікає, де-не-де вже черепиця відпала. Вдома пилюка, павутиння, підлога страшенно скрипить. Навіть коли були відключення світла, то Михайло не купив мамі генератор. Так вона бідолашна мерзла в хаті декілька місяців. 

– Мамо, а Михайло коли востаннє приїздив до тебе? Чому так вдома брудно? 

– Та ще тижні зо 3 тому. Каже, що з Чернівців до мене далеко їхати, а ще бензин подорожчав. 

Я була просто вражена з такого нахабства. Михайло обіцяв зробити мамі ремонт, доглядати за городом та теплицями, їй ліки купляти. А так вийшло, що мама на свою пенсію просила сусідів допомогти. 

Як ви вже здогадалися, мій хитрий братик забирав всі гроші. Собі вдома зробив ремонт, жінці купив новесенький телефон, дітям по ноутбуку. Мені для племінників нічого не шкода. Але так підло забирати гроші та мене обманювати – то вже Бога в серці не мати! 

– Мамі і так нічого не треба, вона має пенсію. А я лиш недавно виплатив кредит. 

Пошепки

– Як ти взагалі посмів таку аферу крутити? Я для мами старалася, гроші висилала. 

– У тебе там робота і ще заробиш гроші. А тут війна! За мамою сусіди дивляться. 

Я так розлютилася, що аж телефон ледь не розбила. Потім зателефонувала до чоловіка, розповіла про афери брата. Звісно, маму я більше не хотіла залишати саму в селі. 

Тому ми з чоловіком вирішили продати хату і забрати маму в Прагу. Буде жити з нами, няньчитися на старості з онуками. Тим паче, у Європі краща медицина і в разі чого, я є під боком. 

Мама погодилася на мої вмовляння. Сусіди якраз хотіли викупити хату за пристойні гроші. І хтось промовився про це Михайлу. То він знайшов і час, і гроші на бензин, аби приїхати до нас:

– Гроші поділимо порівну.

– З якого це дива? Мало моїх, то ще мамині хочеш забрати?

– Я маю повне право претендувати на спадок. Я ж син!

– Ага, такий син, як я балерина. 

Словом, зараз цей цирк з хатою зайшов надто далеко. Брат подав на мене заяву до суду. Уявляєте? Каже, що це я аферистка і обманом хочу забрати гроші.

Мені аж до сліз образила така поведінка брата. От що у його голові твориться? Мало того, що рік дурив мене, то зараз хоче спадок ділити. 

Що Ви можете порадити нашій читачці? 

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector