Де взяти сили, щоб прожити новий день, місяць чи рік

Наше життя сповнене буденних турбот. Ми прокидаємося, спішимо на роботу, займаємося дітьми, готуємо їсти, прибираємо. Побутові справи з’їдають бажання саморозвиватися, рухатися далі й досягати нових висот. Рутина набридає і заганяє в депресію. Здається, що це ніколи не зміниться і не закінчиться.

Проте одного дня все змінюється. Ти сидиш з чашкою чаю і розумієш, що так тривати більше не може. Все, прийшов час відкласти усі будильники. Робота нікуди не дінеться, як і решта справ. 

Де взяти сили

Навіщо витрачати свої сили й енергію на те, що зовсім не приносить задоволення? Комусь потрібна твоя порада, комусь підтримка чи допомога. Та як зібратися до купи й залишатися в ресурсі? Все простіше, ніж здається. Головним завданням є визначення пріорітетів. Звісно, повністю відмовитися від колишнього життя не вийде, але звертати увагу на найважливіше все ж варто. 

Поради, які допоможуть віднайти сили

1. Бережіть нерви

Визнач і позбудься збудників, які викликають у тебе роздратування. Твої сили прямо пропорційно залежать від морального стану. Депресія ще нікого не робила активнішим чи більш життєрадісним. Не забувайте, що не варто хвилюватися через те, про що ви завтра навіть не згадаєте. Ваші нерви та ментальне здоров’я набагато важливіші. 

2. Приєднайте сім’ю

Навіщо гратися у самодостатню й сильну особистість, якщо можна делегувати обов’язки й трохи розслабитися? Нехай діти та твоя друга половинка беруть актину участь в побутових справах та сімейному житті. Хтось прибирає, хтось готує, хтось купує продукти чи займається пранням. Таким чином усі будуть залучені в процес і ніхто не відчуватиме себе виснаженим чи подавленим. 

3. Геть конфлікти

Тверезо оцініть ситуацію: чи вартує ця суперечка витрачених нервів? Якщо йде мова про захист своїх кордонів, то від цього не варто відмовлятися. Однак спорити з безнадійними й обмеженими людьми – безглуздо. Не витрачайте свої сили на конфлікти, а спрямуйте їх у більш корисне русло. 

4. Робіть те, що приносить вам задоволення

Наприклад, якщо вам не подобається сперечатися, то ніколи не піддавайтеся маніпуляціям. Просто залишайтеся осторонь, якщо хтось хоче вивести вас на конфлікт. Ви не зобов’язані робити те, чого від вас очікують інші.  

5. Те, що турбує

Якщо у вас є якісь переживання, то їх слід пропрацювати з близькою людиною чи спеціалістом. Відкрийтеся своїм рідним, поділіться своїми думками чи недомовленими словами. У будь-якому разі не залишайте невирішених запитань. Вирішуйте їх. 

Найкращою миттю для переосмислення свого життя є відпустка чи інша затишна обстановка. Адже саме тоді з’являються сили й сміливість рухатися вперед і змінювати щось. Серед рутинних справ важко знайти час, щоб перенаправити  вектор власних цінностей та розставити пріоритети. 

Для того, аби не думати, де взяти сили, навчіться правильно розпоряджатися тими, які у вас вже є. 

А звідки ви черпаєте сили, енергію та натхнення? 

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Vasylyna
Adblock
detector