Дерев’яна зола — натуральне добриво для: помідорів, капусти та цибулі

Зола – це мінеральний залишок, що утворюється при спалюванні різних органічних речовин. В першу чергу, це гарне калійно-фосфорне і вапняне добриво. Але вона містить ще до 30 мінеральних компонентів, в тому числі, масу мікроелементів. У ній є калій, кальцій, фосфор, магній, мікроелементи – залізо, кремній, сірка, бор, марганець та інші. Але вона зовсім не міститься азоту. У ній абсолютно немає хлору, що негативно впливає на зростання багатьох культур (наприклад, капусти, картоплі).

Якщо вносити дерев’яну золу у поєднанні з компостом, торфом або перегноєм, то це покращує ріст рослин. А от поєднання з гноєм не вдалим.

Чого робити категорично не можна?

А ось що робити категорично не можна, так це змішувати золу з азотними мінеральними добривами, а також з гноєм, пташиним послідом і суперфосфатом. Хімічна реакція у таких з’єднань несприятлива, а тому потрібно вносити всі ці речовини окремо.

Також деревною золою не варто удобрювати карбонатний ґрунт, і будь-який інший, у яких може бути лужна реакція. Найбільше є необхідність в такому добриві на важких і підзолистих ґрунтах, бо до складу золи входить вапно, яке завжди знижує кислотність ділянки.

Не можна сипати золу на кореневу систему, краще змішувати її разом з землею. Дозволяється використовувати лише тоді, коли на стеблах розсади вже виросло мінімум три листочки

Як удобрювати золою

Пошепки

Отже, 1 склянку золи необхідно вносити у грядки з кабачками, огірками та патисонами. Після цього землю перекопати та додати по 1 ст. л. в кожну лунку, де саджають насіння. Бажано протрусити золою по 1 склянці на 1 м2 в середині літа й прорихлити землю.

При посадці помідорів, перцю та баклажанів витрачають 3 склянки на 1 м2. Також додають по жмені в кожну лунку.

Якщо садити капусту, то потрібно сипати 2 склянки золи, перекопати землю й в кожну лунку додати ще по жмені золи. 

Перед посадкою цибулі та озимого часнику додають 2 склянки золи на 1 м2, перекопують. Весною – 1 склянку на 1 м2 – рихлять землю.

Для редьки, петрушки, моркви, буряку використовують 2 склянки золи на 1 м2.

Чи використовуєте ви золу на своїй ділянці?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector