Дивний, але робочий рецепт, як впоратися з душевним болем

Чому люди звертаються до психологів?

Звичайно, причини бувають різні, але зазвичай їх спонукає одне — неймовірний внутрішній біль, який просто не дає вдихнути повітря на повні легені. 

Вони думають, що один сеанс приведе їх до швидкої зміни почуттів, до того, що біль зникне, але мало хто розуміє, що перед тим, як зцілити рану, її потрібно ретельно оглянути, і цей огляд може принести ще більше болю, ніж сама рана.

Ми проживаємо у світі, де немає часу для почуттів, в тому числі і для внутрішніх переживань. Ми просто завжди поспішаємо жити, працювати, відпочивати, а для болю тут просто немає місця. І взагалі, більшість вважає, що це без сенсу, заглядати всередину себе, краще просо жити і не відчувати. Жити без нав’язливих думок і бажань. 

Тому що біль – це про почуття. Це показник. Де порушена цілісність, там болить. Де рана, там болить. Де рана, там не може не боліти. Якщо організм живий, він реагує болем на травму, на захворювання, на збій в роботі.

Не бійтеся болю, навчіться себе зцілювати. Якщо ви хочете нічого не відчувати — станьте роботом, який не буде розрізняти радість від суму, солодке від гіркого. Біль — це теж почуття, від яких не можна відмовлятися, якби тяжко не було зараз.

Навіть фізичні ушкодження не загоюються в один момент, потрібен час. Те ж саме із психікою:

  • втрата людини — болить
  • розставання з коханим, коханою — болить
  • любов без взаємності — болить
  • критика чи неприємні повідомлення — болить
  • осуд оточення чи зрада — болить

Цей список можна продовжувати без кінця, адже в житті надзвичайно багато речей, які можуть завдати болю. Просто не слід від них втікати, просто дайте можливість та час цим ранам загоїтись. Не бійтеся своїх емоцій, адже це лише погіршує ситуацію. Навчіться казати собі: «Мені зробили боляче, я відчуваю гнів, образу і я з цим справлюся». 

Не бійтеся присвятити частину часу тому, щоб прожити біль від ситуації. Побути в ній.  Психіка сама включить захисні механізми. Якщо ви не будете їй заважати, включить. Просто не втікайте від самих себе.

Чи згідні ви з цією думкою?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: