Дієта вічної молодості: вчені з’ясували, що потрібно їсти, щоб не старіти

Деякі продукти харчування здатні активувати роботу омолоджуючих генів, стверджують дослідники.

Забудьте про строгі дієти, підрахунку калорій і відмову від солодкого. Рецепт здоров’я і вічної молодості полягає в тому, щоб включити в основу свого раціону продукти, що впливають на роботу генів.

Першим, хто привселюдно заявив про те, що продукти харчування можуть впливати на роботу генів, був американський дерматолог Ніколас Перріконе. Автор кількох бестселерів стверджував, що генетичні установки всередині організму не є константою. Вони піддаються модифікації протягом життя людини. І найважливішим способом впливати на них є те, що ми їмо. На думку медика, важливо не кількість калорій, а користь поживних речовин, які містяться в продуктах харчування. Деякі продукти є просто таблетками молодості, здатними уповільнити старіння організму.

Перріконе стверджує, що дотримуючись рекомендованої ним дієти молодості, можна в 60 років спокійно виглядати на 40. Правильне харчування дозволяє генам омолодження працювати навіть в тому віці, коли вони зазвичай відключаються.

«Ми отримуємо свій набір генів у спадок, маючи схильність до раннього або пізнього старіння, а також до набору певних захворювань, — говорить медик. — Але деякі види продуктів при регулярному вживанні можуть вносити корективи в цей глобальний план».

Багато недавніх досліджень показують, що точка зору Перріконе не позбавлена ​​підстав. Наприклад, американський дієтолог Брунільда ​​Назаріо вважає, що дієта, заснована на ідеях Перріконе, суперечить принципам сучасної дієтології і цілком обгрунтована.

Такий спосіб харчування не передбачає серйозних обмежень в продуктах. Він лише пропонує зробити акцент на регулярному вживанні деяких видів їжі, які допомагають організму боротися зі старінням.

Перріконе назвав 10 продуктів, регулярне вживання яких дозволяє переформатувати свій організм, перемогти свою генетичну спадщину і кинути виклик старінню.

Чорний шоколад

Йдеться про шоколад з максимально високим вмістом какао. У какао міститься проціанідіни-б2 — антиоксидант, який має феноменальні здібності щодо захисту організму від різних інфекцій. В першу чергу, ця речовина корисна для шкіри. Тому какао — просто необхідно для жінок, які хочуть зберегти свіжість шкіри до глибокої старості. 

Лосось

Перріконе розділяє точку зору більшості дієтологів про те, що лосось і інші види риб, що мешкають в холодних водах, потрібно вживати в їжу регулярно. Така риба містить жирні кислоти омега-3 і антиоксиданти, а також є джерелом білків, необхідних організму для будови тканин. Ці три елементи є ключовими для омолодження організму, оскільки їх наявність в раціоні всіляко допомагає активувати гени, які омолоджують організм, стверджує Перріконе.

Кориця

Ці прянощі не тільки надають витончений присмак деяким стравам і напоям, але є унікальним засобом продовження життя. Кориця регулює рівень цукру в крові, покращує роботу мозку і підвищує концентрацію уваги. Перріконе також стверджує, що антиоксиданти, що містяться в кориці, здатні знижувати ризик виникнення меланоми. Фактично, кориця здатна грати в організмі ту ж роль, що і водяний крес — виступати «вмикачем» деяких генів, які активно підтримують роботу імунної системи.

Гриби

У більшості сучасних дієт гриби відсутні як клас. Вважається, що це важкі для засвоєння продукти, що не володіють особливо цінними поживними властивостями. Однак, в останні роки дослідження все частіше показують, що деякі види грибів надають корисну дію на імунну систему, поліпшують метаболізм і зміцнюють печінку, підкреслює Перріконе. Зокрема, гриби шіїтаке містять безліч корисних антиоксидантів. Популярні лисички багаті селеном, який надзвичайно корисний для нирок і сечостатевої системи. Крім того, більшість видів грибів багаті вітаміном D, тому корисні для людей, які рідко бувають на сонці.

Водяний крес

У нас цей овоч водяного походження також називають жерухою. І знову таки — вся справа в антиоксидантах, які підвищують здатність імунної системи боротися з інфекціями і шкідливими речовинами, вільними радикалами, які є головними агентами старіння в організмі.

Крім цього водяний овоч є натуральним діуретиком — сечогінним засобом, здатним виводити з організму шкідливі солі, що захищає нирки, печінку і знижує навантаження на серцево-судинну систему. За твердженням Перріконе, регулярне вживання водяного кресу активує в організмі деякі гени, що виробляють найважливіші для імунної системи речовини.

Насіння шавлії

Шавлія вважається цілющою рослиною вже кілька тисяч років, проте медики найчастіше ставляться до нього зневажливо, як і до більшості інших засобів «народної медицини».

Перріконе стверджує, що це не правильно, але сам вносить корективи в традиційне ставлення до шавлії, пропонуючи регулярно вживати в їжу не саму траву, а її насіння. Вони багаті жирними кислотами омега-3, які буквально включають гени омолодження в організмі. Крім того, в цьому насінні висока концентрація вітаміну Е і кальцію, який необхідний для будови кісткових тканин.

Зелений чай

Зелені сорти чаю містять катехіни — природні антиоксиданти, які запобігають старінню і сприяють схудненню, сповільнюючи засвоєння в організмі надлишкових жирів. Згідно з цим дослідженням, регулярне вживання зеленого чаю прискорює спалювання жиру в організмі на 15-20%.

Деякі дослідження показують, що зелений чай є серйозним «вмикачем» для генів, здатних захищати організм від раку. Наприклад, раку грудей у ​​жінок і раку простати у чоловіків. Також зелений чай омолоджує шкіру і покращує роботу мозку, переконаний Перріконе.

Червоне вино

Єдиний з алкогольних напоїв, який рекомендований до регулярного вживання. Вся справа в ресвератролі — активному ферменті, який уповільнює відкладення жирів в організмі, блокуючи рецептори жирових клітин. Крім цього, ресвератрол, згідно з деякими недавніми дослідженнями, здатний запобігати багато захворювань серцево-судинної системи і навіть рак.

імбир

Один з ключових елементів в боротьбі з ожирінням. Імбир містить ефірні олії, які стимулюють вироблення шлункового соку і поліпшують травлення. Шляхом цього організм витрачає більше енергії і спалює жирові клітини. Також, деякі дослідження показують, що регулярне вживання імбиру покращує стан шкіри.

А згідно з цим дослідженням, двох грамів імбиру в день достатньо, щоб на 20% знизити рівень цукру в крові. Іншими словами, імбир допомагає протистояти діабету.

Грейпфрут

Користь грейпфрутів давно доведена і не підлягає сумніву. Нові дослідження лише доповнюють отримані дані і показують, що грейпфрут навіть недооцінений. Його сила не тільки у високому вмісті вітаміну С, а ще й в здатності регулювати рівень інсуліну в крові.

А гіркі перетинки, які багато з нас викидають, насправді потрібно їсти разом з м’якоттю — саме в них міститься нарінгін — антиоксидант, що сприяє спалюванню жиру в організмі і виведенню зайвої жовчі.

Які з цих продуктів ви часто вживаєте? 

Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: