Дієві способи, які допоможуть вам позбутися набридливих шкідників на дачній ділянці

Сьогодні поговоримо про набридливих шкідників, які нерідко псують наші ділянки, надокучаючи своїми земляними насипами. Так, мовимо про кротів, які з першого погляду здаються дуже навіть милими звірятами. Насправді ж вони доставляють садівникам чимало клопотів.

Ці шкідники руйнують газони та саджанці й часто навіть поїдають коренеплоди, псуючи ваш врожай.

Тому ми зробили для вас підбірку гуманних, однак дієвих методів, завдяки яким ви назавжди позбудетеся цих гризунів.

Як позбутися кротів на ділянці

Різкі запахи

Одним із найпростіших методів є використання речовини з різкими і неприємними для тварин запахами. Маємо на увазі: гас, дьоготь і нашатирний спирт. Хоч із зором у крота є проблеми, зате у нього дуже добре розвинений нюх. Тож він точно не залишатиметься надовго у місцях із різкими запахами. А вам достатньо тільки змочити ганчірку в одній із вищеперелічених речовин і прикрити нею земляний насип. Також для профілактики ви можете розкласти їх на ділянці, присипавши землею.

Продукти

Виганяти непроханих гостей можна і за допомогою біологічного методу, що вкотре нагадує про гуманність наших порад. Такі рослини як: цибуля, часник, чорнобривці, рицина, проліска сибірська, нарциси та молочай – усі вони також мають різки та неприємних запах. А отже з легкістю відженуть кротів від вашого газону. 

До слова, чорнобривцями взагалі можна засіяти всю ділянку, а цибулиння – посадити по контуру тієї. Ось так красиво та корисно!

Саморобний жерстяний відлякувач

Кожен з легкістю може зробити відлякувач для кротів завдяки всього кільком простим крокам. Для цього вам потрібно вкопати в землю металевий прут і… надіти на нього бляшанку. Ось і все.

Усе працює за схожим принципом, як із городнім страховищем. Коли надворі здійметься вітер, такий пристрій буде видавати різкі та гучні для кротів звуки. Це справді відганятиме їх від вашої території, зберігаючи її цілою та непошкодженою.

«Будильник»

Цей спосіб є трохи затратнішим, ніж попередній, адже тепер нам знадобляться справжні будильники. Достатньо буде 3-4 штук. Згодяться навіть найдешевші та найпростіші моделі.

На всіх пристроях потрібно встановити різний час дзвінка. Потім опустити їх у довгу трубу та зафіксувати. Тепер вкопуємо трубу якнайглибше  в землю, встановлюючи її вертикально. І чекаємо.

Будильники можна розмістити і в скляних банках. Закрити їх кришкою і закопати в ґрунт. Гучні та набридливі звуки стануть причиною втечі кротів. Головне самі не злякайтеся. коли будете прогулюватися своєю ділянкою ввечері.

Затоплення каналів

Якщо кроти з’явилися на ділянці відносно нещодавно і ще не встигли сильно зіпсувати вам газон, рекомендуємо вам такий спосіб. Знаходимо свіжу кротовину і заливаємо в неї якомога більше води. Ніхто б не хотів жити у підтопленому домі. Ось і кротам така перспектива буде не до вподоби.

Нагадуємо, що всі способи є гуманними. Вони не нашкодять тваринам, зате вбережуть ваші ділянки від них.  

А як ви боретеся з кротами?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector