Знайома флористка порадила класти по 2 таблетки активованого вугілля у кожен вазон в домі

В аптечці кожної людини завжди є препарати першої необхідності. Тому поряд зі славнозвісним аспірином ви обов’язково знайдете пластинку активованого вугілля. І, напевне, для вас буде великим відкриттям, що використовують ці таблетки не тільки для лікування. Активоване вугілля – це також косметичний продукт і поглинач неприємних запахів.

Тож сьогодні я розповім вам, як за допомогою цього препарату доглядати за домашніми рослинами. Уже сама кілька років використовую цей спосіб і не викинула ще жоден вазон. Тому слухайте і запам’ятовуйте.

Кімнатні рослини – 5 універсальних правил догляду. Фото - ЗЕЛЕНА САДИБА

1. Покращення якості ґрунту

Якщо ви додасте активоване вугілля в горщик з ґрунтом, то неабияк понизите його кислотність та засоленість. Також цей засіб вбирає шкідливі хімічні речовини, вбирає зайву рідину, руйнує важкі метали – усе це не дає розвиватися хвороботворним мікробам.

2. Обробка зрізів

Безпечно дезінфікувати зрізи після обрізки рослин вам допоможе саме активоване вугілля. Завдяки цьому ви уникнете появи гнилі та зараження рослин і вам навіть не знадобляться спеціальні препарати, які куди дорожчі, ніж звичайне активоване вугілля. Для цього просто перетріть кілька пігулок і посипте місця зрізів або пошкоджень на коренях, стеблах чи листі.

3. Укорінення живців

Якщо ви використовуватиме активоване вугілля, то живці ваших рослин добре приживуться, швидко пустять коріння і не згниють. Для цього просто розчиніть у воді кімнатної температури 2 таблетки активованого вугілля. І полийте цією сумішшю живці.

4. Боротьба з грибком

Активоване вугілля також ефективно бореться з  грибком. Тільки діяти вас доведеться дуже швидко, щоб встигнути врятувати рослину. Для початку позбудьтеся шару ґрунту із пліснявою, далі  посипте землю порошком із вугілля. Залиште на 3 дні. Опісля зніміть шар з вугіллям і засипте свіжою землею.  

5. Рятунок від “чорної ніжки”

“Чорна ніжка” – це грибкове захворювання, яке вражає молоденькі слабкі пагони рослин. Такі стеблини темніють і з часом рослина просто гине. Як тільки помітите подібне у своєму вазоні, посипте поверхню ґрунту шаром порошку активованого вугілля. Речовина відмінно вбирає вологу і стає придатним для розмноження патогенної мікрофлори середовищем.

6. Розсада

Якщо змішати перетерте активоване вугілля з ґрунтом і пересадити туди рослину – це вбереже вазон від появи в ньому гнилі та грибкових захворювань. Для одного горщика буде достатньо двох таблеток.

7. Підживлення 

Вазони почнуть рости швидше та краще, якщо ви підливатимете їх розчином з води та активованого вугілля. Або ж ви можете полегшити собі життя і обійтися без приготування розчину. Просто розламайте 2 пігулки на 4 частини і закопайте їх у ґрунт.

8. Засіб проти комах

Нерідко у вазонах заводяться мошки – маленькі комашки, які потрапляють до будинку з вулиці, разом із зараженим ґрунтом. Ці непрохані гості люблять вологий кислий ґрунт і розмножуються в ньому з неймовірною швидкістю. З часом подібне паразитування низить рослину. Щоб уникнути такого невтішного результату, посипайте землю у вазоні товстим шаром подрібнених пігулок активованого вугілля. 

Отож, тепер і ви знаєте, яким насправді універсальним та корисним є звичайне активоване вугілля. Допомогти воно може у будь-якій ситуації. Потрібно тільки вміти правильно ним скористатися. 

А ви знали про універсальність активованого вугілля?

Як ще використовуєте його?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Adblock
detector