Для чого потрібно зрізати “вушка” в одноразових масках після використання

Наш світ вже ніколи не буде таким, як раніше. Через карантинні умови нам потрібно дотримуватися гігієни, слідкувати краще за власним здоров’ям. Носіння масок – це також одне з правил, однак воно завдає неабиякої шкоди нашій екології. Проблема полягає в тому, що люди неправильно утилізують старі медичні маски.

Чим небезпечні медичні маски

В Мережі вже неодноразово можна було спостерігати моторошні фото, які демонструють масштаби проблеми. Організації з захисту навколишнього середовища б’ють на сполох, з екологією у нас завжди були проблеми, однак пандемія пришвидшила процес екологічної катастрофи. Зазвичай люди віддають перевагу не тканинним, а одноразовим маскам – вони значно доступніші. Напевно, ви й самі помітили, що ці маски можна побачити в найрізноманітніших місцях. 

Вони розкидані вулицями, вітром заносить їх у водойми, ліси. Згідно з останніми підрахунками,  якщо лише 1% масок  не буде потрапляти у сміттєвий бак, це означає забруднення середовища на 10 000 000 масок на місяць. Якщо навіть взяти у приклад Італію, то там під час карантину використовувалося  1 мільярд і 500 мільйонів пар рукавичок на місяць! І стільки ж масок. Але що робити з такою кількістю речей після їх використання? Медичні відходи потрібно лише утилізувати!

Що робити з використаними медичними масками

Пошепки

Великої шкоди медичні маски завдають тваринам, птахам, морським жителям. Основна небезпека криється навіть не у самих масках, у в гумках від них. Саме у “вушках” тварини заплутуються і не можуть нормально пересуватися. Такі відходи потрапляють в шлунки сухопутних і морських мешканців. Ось нижче приклад: на лапі у птаха маска, яка заважає йому нормально літати.  

Коли ми викидаємо маски у сміттєве відро, вони потрапляють на сміттєзвалища. Все одно залишається вірогідність, що їх знайдуть тварини! Тому ми закликаємо вас обов’язково зрізати гумки (або вушка з іншого матеріалу) перед тим, як викинути засіб особистої гігієни!

Насправді це відповідальність кожного з нас. Люди повинні бути уважнішими до навколишнього середовища і цінувати природу. Після використання маски, відрізайте гумки й складайте все в герметичні пакети, окремо від інших відходів. Що думаєте з цього приводу?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector