Для чого при варінні м’яса в каструлю кладуть склянку чарку: бабусина хитрість

Я вже давно живу в столиці. Переїхала туди ще після закінчення школи. Але, як кажуть, усюди добре, але вдома найкраще. І ось кілька місяців тому вирішила провідати маму з бабусею. Вони живуть у селі в сусідній області. У них є власне господарство, тому перше, чим мене тут завжди пригощають, м’ясо.  

Ось і цього разу до мого приїзду почали готуватися ще заздалегідь. Ще з дитинства пам’ятаю, що бабуся любила подавати на стіл страви з гусей, качок, кролятини, свинини. М’ясо завжди було таким ніжним та соковитим, що я й досі не можу відтворити це власноруч. Усе перепробувала, але нічого не виходить. 

Вирішила поцікавитися секрет приготування такого смачного м’яса. Бабуся тільки загадково сказала, що коли наступного разу готуватиме, обов’язково розкаже свій секрет. Благо, я приїхала на кілька днів.

Наступного ранку я вже стояла з нею на кухні, видивляючись усі її секрети. На столі лежало свіже м’ясо, а в його якості я навіть не сумнівалася, і все інше, що було необхідне нам для приготування страви. Бабуся поклала все в каструлю, налила води і опустила туди грановану склянку. Я здивувався. Невже, це і є основний елемент?  Почала розпитувати. Бабуся сказала, що я сама все згодом зрозумію.

Минуло пів години і вариво почало закипати. Склянка стукала по дну каструлі. Бабуся підійшла і прикрутила вогонь. Усе затихло.

Власне, в цьому і полягав її секрет приготування такого смачного та соковитого м’яса. Воно  соковитим, має варитися не в окропі, а при одномірній помірній температурі. Інакше воно стане сухим та жорстким. Тож у цьому випадку склянка стає регулятором температури під час варіння.

Как приготовить холодец, сварить из свиных ножек

У чому, власне, полягає принцип роботи. При закипанні води склянка починає битися об дно каструлі.  Це стає сигналом того, що вогонь слід зменшити. Тим самим ми регулюємо температуру й намагаємося підтримувати її на одному рівні.

Це допоможе вам досягти ідеальної температури для варіння м’яса, завдяки чому те буде м’яким і соковитим. Ще й бульйон без зайвого жиру та каламутності зможете отримати завдяки такій маленькій хитрості моєї бабусі. 

Тепер постійно так робитиму. 

Раджу спробувати і вам!

А які секрети приготування м’яса знаєте ви?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector