Для мами і тата: 15 речей, які підлітки повинні робити самі

Поступове надання дітям все більшої кількості справ і обов’язків не тільки полегшує життя батькам, а й вкрай корисно для них самих. Опановуючи нові навички і самостійно застосовуючи їх на практиці, підліток підвищує власну самооцінку і готується до дорослого життя.

Але навчання незалежності має починатися не в 14 років! Уже в три роки дитина може одягатися в садок сама, а в 9 років вона цілком в змозі скласти свої сумки, вирушаючи в дитячий табір. Ну а з тінейджерів, відповідно, попит ще більший!

Ось 15 корисних навичок, якими повинні володіти ваші діти в підлітковому віці.

1. Самостійно прокидатися

Перш за все, це залежить від правильного режиму і високої мотивації. Якщо підліток вчасно лягає спати і зацікавлений в майбутній діяльності, він ні за що не стане витрачати дорогоцінний час на довгі ранкові підйоми. Згадайте, в котрій годині він прокинувся у свій день народження! Вам все зрозуміло?

2. Стежити за особистою гігієною

Підліток повинен вміти стежити за собою і своїм тілом. Сюди входить: чистка зубів, щоденний душ, догляд за волоссям і іншими частинами тіла. Крім того, навчіть його користуватися дезодорантом.

3. Доглядати за своєю зовнішністю

Дозвольте тінейджеру самостійно купувати собі одяг, підбираючи його для того чи іншого випадку. Ходити в перукарню він також повинен сам.

4. Прати свій одяг

У 12-14 років діти цілком в змозі дістати з кошика брудний одяг, впорядкувати його за кольорами і ступенями забруднення, а потім завантажити в пральну машину. Також підліток повинен вміти вручну випрати свою нижню білизну і шкарпетки.

5. Готувати нескладні страви

Навчіть свою дитину готувати найпростіші страви. Нехай самостійно зварить вівсяну кашу на сніданок або зробить бутерброд до чаю ввечері.

6. Прибирати не тільки в своїй кімнаті, але і у всьому будинку

Обов’язки з прибирання допомагають батькам делегувати частину відповідальності своїй дитині. Така домашня робота дозволяє підлітку вносити свій особистий вклад в життя сім’ї.

7. Робити шкільні завдання

Всі уроки повинні робитися без нагадувань і постійного батьківського контролю. Можливо, ваша дитина буде допускати помилки. Зате це буде чесна робота!

8. Правильно поводитися з грошима

Батьки повинні навчити підлітка правильно розпоряджатися кишеньковими грошима. До цього віку дитина повинна чітко розуміти, що будь-яку суму потрібно заробити. Він цілком в змозі стежити за своїми доходами і витратами.

9. Підтримувати важливу розмову з дорослими

Щодня підліток стикається з різними людьми: це і викладачі в школі, і батьки приятелів, і сусіди по під’їзду, і продавці в магазинах. У такому віці ваша дитина повинна вміти підтримати важливу розмову з будь-якою людиною.

Тільки обов’язково поясніть сину чи доньці, що це правило не поширюється на незнайомців, які самі набиваються на бесіду. Особливо, якщо поруч немає знайомих дорослих!

10. Приймати гостей і вибирати подарунки

Підліток повинен вміти приймати друзів у власному будинку і правильно ходити в гості. Сюди ж відноситься вибір подарунка (або його виготовлення своїми руками) з урахуванням індивідуальних переваг отримувача.

11. Дякувати за послуги

Привчайте підлітка дякувати за будь-яку послугу, яку йому надають. Покажіть на власному прикладі, що потрібно дякувати перукаря за стрижку і залишати чайові офіціантові. Тільки так ваша дитина зрозуміє, що будь-яка праця заслуговує на повагу!

12. Піклуватися про своє здоров’я

Підліток повинен самостійно робити зарядку. Крім того, йому потрібно стежити за станом свого здоров’я, відразу ж повідомляючи про будь-які незрозумілі симптоми батькам.

13. Орієнтуватися в місцевості

Покажіть підлітку дорогу до будинку з будь-якого кінця міста. Він повинен вміти користуватися будь-яким громадським транспортом і картами в своєму смартфоні, а також знати, де і як можна безпечно перейти через дорогу.

14. Адекватно реагувати на надзвичайні ситуації

Розкажіть дитині, як викликати швидку, поліцію, МНС та пожежну службу. Покажіть йому, де в будинку знаходиться аптечка, навчіть навичкам надання першої допомоги.

15. Усвідомлювати відповідальність за свої дії

Самостійність підлітка багато в чому залежить від батьківського виховання. Якщо тато і мама надмірно опікують своїх дітей, то вони виростають несамостійними і залежними від дорослих. Навчіть дітей тому, що за всі свої вчинки і їх наслідки, в першу чергу, відповідають вони самі.

Запам’ятайте: всі підлітки повинні робити ці 15 речей без постійних нагадувань. Інакше вже через кілька років вони зіткнуться з великими проблемами. Ви ж не хочете цього?

I
Загрузка ...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: