Для зору, серця та простати. 11 корисних властивостей кабачків та цукіні

Кабачки та цукіні справжнє джерело вітамінів та поживних речовин. Не дарма їх часто використовували у народній медицині проти лікування застуд та інших болячок.

Кабачки родом з Америки, а ось цукіні – їхній італійський сорт. Насправді вони належать до сімейства гарбузових та ботанічно класифікуються як фрукти.

Існує безліч страв, де використовують цукіні та кабачки. Є рецепти, де їх використовують замість тіста, до прикладу в лазаньї чи спагеті. Тож ділимося з вами хитрощами користі цих смаколиків.

Корисність кабачків та цукіні 

1. Джерело поживних речовин

В одній порції (225 г) приготованих кабачків міститься:

вітамін А (40% від рекомендованої добової норми (РДН)), марганець (16% від РДН), вітамін С (14% від РДН), калій (13% від РДН), магній (10% від РДН), вітамін К (9% від РДН), фолієву кислоту (8% від РДН), мідь (8% від РДН), фосфор (7% від РДН), вітамін В6 (7% від РДН), тіамін (5% від РДН). А також невелику кількість заліза, кальцію, цинку та деяких інших вітамінів групи В.

Сирі кабачки мають той же профіль поживних речовин, що і приготовлені, але містять менше вітаміну А і більше вітаміну С.

2. Високий вміст антиоксидантів

Антиоксиданти – це такі корисні сполуки, які допомагають захистити наш організм від пошкоджень вільними радикалами. Завдяки великому вмісту лютеїну, зеаксантину, бета-каротину ваші очі, шкіра та серце захищені від певних видів раку.

Дослідження показали, що таких антиоксидантів більше у жовтих кабачків у порівнянні з зеленими.

3. Сприяють здоровому травленню

Багаті на воду кабачки допомагають травному процесу функціонувати якнайкраще. Продукти таким чином легше проходять, що знижує ймовірність запорів. У кабачках міститься розчинна та нерозчинна клітковина.

Друга допомагає збільшити кількість випорожнень та допомагає їжі легше просуватися кишечником. У розчинній клітковині багато поживи для корисних бактерій, що живуть у кишечнику.

4. Контролює рівень цукру в крові

Цукіні корисно їсти людям з 2 типом діабету. На порцію цукіні (225 г) містить всього 3 г вуглеводів, а це краща альтернатива макаронам із низьким вмістом вуглеводів. Тим більше коли стоїть завдання знизити їх рівень.

Проте низьковуглеводні дієти здатні значно знижувати рівень цукру крові та рівень необхідного інсуліну.

Пошепки

Саме клітковина цукіні здатна на збільшення чутливості організму до інсуліну, вона стабілізує рівень цурку в крові, запобігаючи стрибкам цукру після споживання їжі.

5. Покращують здоров’я серця

Дослідження показали, що люди, які частіше вживають клітковину мають менше ризиків серцевих захворювань.

На рівень холестерину в крові впливає пектин – саме його є вдосталь у кабачках, тобто він ефективно знижує його рівень.

Також калій, чим багатий кабачок, здатен знижувати високий кров’яний тиск, розширюючи кровоносні судини. Чим здоровіший кров’яний тиск, тим менше ризиків серцевих захворювань та інсульту.

6. Зміцнюють зір

Вітам С та бета-каротин – ті поживні речовини, що мають велике значення для здоров’я очей. Також антиоксиданти, що накопичуються в сітківці, покращують зір та знижують ризик вікових захворювань очей.

7. Допомагають схуднути

Навіть невелика порція кабачка дасть вам відчуття ситості. Все завдяки його водянистій структурі та низькій щільності калорій. Також кабачок здатен зменшувати відчуття голоду та стримують апетит.

Вчені також дослідили факт, що люди, які частіше вживають клітковину овочів та фруктів при схудненні згодом повільніше набирають вагу.

Інші переваги кабачків та цукіні

– Зміцнюють кістки: багаті на антиоксиданти лютеїн та зеаксантин, вітамін К і магній, які зміцнюють кістки.

– Мають протиракові ефекти: дослідження у пробірці та на тваринах показують, що екстракти цукіні можуть допомогти вбити або обмежити зростання певних ракових клітин. Проте потрібні дослідження на людях.

– Здоров’я простати:  дослідження на тваринах показують, що екстракти насіння кабачків можуть допомогти обмежити гіперплазію передміхурової залози, збільшення простати, яке зазвичай викликає проблеми із сечовипусканням та сексуальні проблеми у літніх чоловіків.

– Функції щитовидної залози:  тестування на щурах показало, що екстракти шкірки цукіні можуть допомогти підтримувати стабільний рівень гормонів щитовидної залози. Проте необхідні дослідження на людях.

У статті міститься інформація загального довідкового характеру і не розглядається, як альтернатива рекомендаціям лікаря. Якщо вас турбує ваше здоров’я, спершу слід звернутися до лікаря. 

А ви часто їсте кабачки?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

JuliaG
Adblock
detector