До Львова переїхала моя молодша сестра. Не думала, що Влада аж настільки обнагліє та почне мене підло використовувати!

Ми з мамою живемо в одному місті, тільки я на Рясному, а вона на Галицькому Перехресті. Час від часу заїжджаю до неї у гості, передаю якісь гостинці, онуки з бабусею також хочуть побачитися. 

І в нас є традиція – щонеділі, після церкви чергуватися та їздити у гості. То мама до нас або ж ми до неї. Минулої неділі була черга мами приймати нас. Ми купили тортик, свіжі фрукти до столу та ще сік. 

Заходжу додому та розумію, що у мами вже є непрохані гості. До неї приїхала Влада – молодша сестричка. От вона повна моя протилежність. Я у школі вчилася на відмінно, маю золоту медаль. А Влада любила “халявити”, прогулювала уроки, списувала на контрольних. 

У мене була в університеті стипендія, а Влада не зуміла пройти на державне місце. Ну так все життя вона була безвідповідальною, вітряною, несерйозною дівчиною. Навіть хлопців міняла, як ті рукавички, ні з ким не могла прозустрічатися й місяць. 

Якраз в гостях була Влада з дітьми. Я не знала, що вона також приїде з Франківська.

– О, сестричко, а ти чому не попередила? 

– А нащо? Я що, не маю права приїхати до мами? Внуки за бабусею сумують! 

Ми сіли до столу та я помітила декілька валіз. І це дуже насторожило. Ну там речей точно не на вихідні, як казала Влада. Тим паче, племінники розклали свої іграшки по всій квартирі. 

– І як ваші справи? Довгенько будете гостювати у Львові?

– А ми тут вже назавжди. Я розлучилася зі своїм чоловіком. Дістали постійні сварки та скандали. Поживу в мами поки. 

Я аж вдавилася тортиком. От Влада як завжди – приїхала до мами, скинула їй на плечі виховання дітей і живе безтурботно. Мама сама купує онукам одяг, ходить з ними гуляти, готує їсти. А сестричка шукає роботу. Тільки щось не дуже виходить. Або ж просто нема бажання. 

Наша мама на пенсії, але досі працює, розносить пошту. Відповідно, зараз ці всі гроші йдуть на утримання сестри та онуків. 

Пошепки

Мало того, тепер Влада ще мене хоче використовувати. Раз привезла племінників без попередження:

– Посиди з ними годинку, я маю термінові справи. Бо мама ще на роботі.

Ну я взяла її донечок. Але Влади не було від 1 години дня до вечора. Я дітей погодувала, включила їм мультики, вивела на прогулянку, купила солодощі. 

І от тепер Влада або у мами гроші просить, або у мене. Постійно тисне на жалість, бо “то для діточок”. Але я дуже сумніваюся, що її малі дівчата користуються вже косметикою чи носять підбори. Влада має одну мету – знайти собі багатого кавалера. 

Поки сестричка скаче на побачення, то я няньчу її дівчат. 

Я вже не витримую. Мій чоловік сам категорично проти цього:

– Ну вона ж тебе просто використовує. Ти для неї безкоштовна нянька. Тобі це взагалі подобається?

– Ні..

– Ну то не відчиняй двері. Не давай гроші. Хай сама у 30 років дає ради зі своїми проблемами!

З одного боку, я розумію поведінку чоловіка. Адже Влада нам буквально сіла на шию. То їй треба тисячку, то 500. Мама після важкого робочого дня повинна і їсти приготувати, поприбирати вдома…

Однак, як я відмовлю Владі? Ну вона ж моя сестра, рідна людина. І в неї така неприємна ситуація в житті склалася. 

Допомагати родичці чи ні? Що б Ви робили у такій ситуації? 

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Daryna
Adblock
detector