«До мене прийшла виснажена жінка …» – розповідь психолога про наслідки великої кількості шлюбів

Сьогоднішня розповідь змусить вас замислитися і, можливо, навіть змінить світогляд. 

Якось до мене на консультацію потрапила дуже виснажена жінка. Вона не встигла представитися і пояснити, у чому річ, як з очей полилися сльози.

– Якби ж я знала, що буде саме так… – постійно повторювала пацієнтка.

Ми спробували розібратися з її проблемою, а в результаті ця консультація дала багато тем для роздумів навіть мені. Тому зараз хочу поділитися ними із вами.

Поговоримо про те, чого вам ніколи не скажуть навіть найближчі люди.

1. Насправді ще ніколи й нікого шлюб не рятував ні від проблем, ні від порожнечі, ні від самотності. Ви не зможете компенсувати ваші негаразди іншою людиною. Це не додасть якоїсь магічної здатності, від якої проблеми розчиняться самі. Над недоліками потрібно працювати.

2. Вам ніхто і ніколи не скаже, що правильніше залишатися самому, аніж хапатися за будь-що. Особливо за перший ліпший варіант, який, насправді ж, просто єдиний. Не піддавайтеся страхові, що більше такої можливості у вас не буде.

3. Діти – це не завжди квіти життя і безмежне щастя. З ними буває дуже і дуже важко. Діти – це море проблем, збитий режим, відсутність вільного часу й чималі грошові витрати. Не слід народжувати дитину, вважаючи, що вона зможе полегшити ваш моральний стан. Не забувайте про відповідальність, яка з’явиться у вас разом із малям.

4. Відносини – це відповідальність обох осіб. Вкладатися повинен кожен партнер. Тільки так всім буде добре та комфортно.

5. Ідеальність – це ілюзія. Навіть у тих сімей, яких ви вважаєте зразковими, є власні проблеми. Можливо, навіть серйозніші, ніж у вас. 

6. Вічне кохання не таке вже й вічне. Для міцного шлюбу передусім слід навчитися розмовляти, поважати та піклуватися одне про одного. А до цього ще треба дорости.

7. Брехати партнерові про те, що він задовільняє всі ваші потреби, погано. Особливо це стосується дуже інтимних тем. Жінка імітує задоволення – чоловік вважає, що все чудово. І навпаки. А потім обоє ходять невдоволені та злі. Ось так і з’являються конфлікти “з нічого”.  Навчіться говорити про все чесно.

Пошепки

8. З часом спільні вподобання не з’являються. Поняття “звикнеться – злюбиться” не існує. Тому дивіться добре, кого вибираєте.

9. Вчіться визнавати власні помилки і брати за них відповідальність. Якщо збагнули, що поруч із вами не та людина, ідіть. З часом стане тільки гірше.

10. Люди не змінюються. Вірити марним обіцянкам не слід. Ви нікого і ніколи не зміните. Якщо людина сама вирішить, що шлях, яким вона йде, правильний, то ви не переінакшите цю позицію власним світоглядом.

11. Духовні практики не врятують від реальних проблем. Це допоможе вам перестати їх бачити. Не більше. Тому нагадуємо, що проблеми слід вирішувати конкретними діями самостійно. Ліків проти негараздів не існує.

12. Припиняйте слухати інших. Не впускайте у свій внутрішній світ тих, хто ніколи не був на вашому місці. Тільки ви знаєте, як вам краще.  

13. До чоловіків  потрібно ставитися поблажливіше. Це давно вже не ті стереотипні мужики, яким не властиві емоції. Їх потрібно підтримувати, вислуховувати і, при цьому, залишати позицію лідера, щоб вони не почувалися обділеними.  А з жінками слід розмовляти, захищати їх і робити все, щоб ті залишалися коханими. З усіма співіснувати просто, якщо не забувати про банальні межі людяності.

14. Створювати сім’ю слід тільки тоді, коли ви точно знаєте, навіщо вона потрібна саме вам. А на чужі думки та установки суспільства годі надіятися. 

15. Навчіться вибачати собі. Життя – занадто цікаве і прекрасне, щоб власними руками перетворювати його на шлях самознущань. 

Отож, кожен володіє правом власного вибору. Але часто ми віддаємо перевагу чужому досвіду, замість того, щоб дослухатися до свого серця. Ясна річ, що обирати вам і наслідки розгрібати теж вам. Втім, у тому й сенс, що ви несете відповідальність тільки за себе. Хіба в такому випадку логічно жити чужим життям і платити за чужі помилки? 

Тому, якщо є сумніви – не робіть. Якщо розумієте, що помилилися з вибором, тоді відпускайте. І не забувайте, що кожен має право на помилки.

Яка істина імпонує вам найбільше?

Чи було у переліку те, що змусило вас замислитися?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Ivanna
Adblock
detector