Догляд за виноградом у серпні: що слід зробити, щоб грона були великі та солодкі

Догляд за виноградом в серпні, під час плодоношення дуже важливий для збереження врожаю і подальшого росту рослини. Ми розповімо про те, як правильно поливати й підгодовувати кущ під час дозрівання ягід, про захист винограду від паразитів і грибкових захворювань.

Полив і підгодівля

Багато хто вважає, що під час плодоношення виноград поливати не потрібно, але це не зовсім правильно. Потрібний помірний полив з одночасним добривом. Коли посеред дня листя винограду починає в’янути, то це перша ознака нестачі вологи рослини. Поливати потрібно теплою відстояною водою. При спекотній погоді бажано провести зрошення листя винограду, тому що через листя рослина втрачає вологу більшою мірою, а корінь не здатний її заповнити. Саме зрошення не дасть винограду загинути під час посухи.

Катаровка кущів винограду

Катаровка – це видалення росяних коренів у винограді. Завдяки цьому процесу коренева система росте вглиб, і зимування лози стає простішим.

Техніка виконання

Здійснюють на всіх типах виноградників. На молодих проводять 2 рази (в червні й серпні). Для дорослих виноградників процедуру проводять раз на рік. Біля стовбура викопують яму на глибину 15-20 см. І акуратно ножем вирізують корінці уздовж стовбура. Потім ямку засипають, підгортають і поливають.

Збір урожаю

Пошепки

У серпні збирають урожай з ранніх і середніх сортів винограду. Найсоковитіші й смачні грона – це ті, які зібрані в суху погоду. Якщо плануєте робити вино, то їх необхідно зрізати трохи пізніше. Після зрізу дайте винограду полежати 2-3 дні, щоб стали ще солодші.

Захист від шкідників і хвороб

У цю пору року лютують такі хвороби виноградника як оїдіум і мілдью. Для профілактики після поливу прикореневу зону присипають деревним попелом. Для боротьби з цими хворобами використовують фунгіциди. Пам’ятайте, що кущі, які мають плоди, забороняється обприскувати хімічними препаратами.

На плодах може утворитися сіра гниль. При цьому необхідно видаляти не ягоди, а все гроно. 

Карбування

Час проведення карбування настає, коли ягоди починають міняти колір при дозріванні. Карбування є прийомом, при використанні якого сильно обрізають верхівки зелених пагонів, щоб не допустити подальшого їх зростання, поліпшити дозрівання лози й дозрівання плодів.

Робиться за потребою, якщо лоза сама не справляється з визріванням. Молодим рослинам цю процедуру не проводять, а якщо стоїть тривала спека, то краще взагалі від карбування відмовитися в цьому сезоні. На винограднику з великими гронами залишають більше листя, ніж на лозах з невеликою кількістю врожаю.

Завдяки цим нескладним прийомам догляду ви отримаєте смачний урожай винограду без втрат.

А ви вирощуєте виноград?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Lida
Adblock
detector