Домашнє вино з чорної смородини куди краще будь-яких магазинних напоїв!

В теплу пору року природа обдаровує нас своїми скарбами – фруктами, овочами, ягодами, зокрема і чорною смородиною. Вона не лише смачна, а й дуже корисна для людського організму, містить велику кількість мікроелементів та вітамінів, що дивуватися, якщо навіть вітаміну С у ній в 5 разів більше, ніж в лимонах.

Смородину можна вживати одразу після збору, додавати її в різноманітні десерти, випічку, зробити з неї морс, або ароматне домашнє вино. Сьогодні ми вам розповімо, як приготувати вино вдома, щоб воно було ще краще магазинних напоїв. 

Домашнє вино зі смородини

ІНГРЕДІЄНТИ:

  • 10 кг смородини
  • 5 кг цукру
  • 15 л теплої води

Приготування:

Зібрану смородину слід перебрати – очистити її від сміття й зайвого листя. Також не залишайте гнилі ягоди. Смородину промивати не можна, оскільки так вона може не забродити. Коли ягоди будуть готові, придушіть їх зверху рукою, щоб вони пустили сік. 

Розчавлену смородину слід розмістити в посудину, де вона буде бродити. Я зазвичай беру для цього пластикову бочку. 2,5 кг цукру слід розчинити в ледь теплій воді й перелити сироп до розчавленої смородини. Відро прикриваємо марлею, щоб раптом в мезгу не потрапили комахи. Залишаємо бродити на 3 дні в теплому приміщенні (близько 22 градуси). Щодня м’якоту потрібно буде перемішувати. Так ви вбережете їх від прокисання. 

Коли рідина через декілька днів стане блідого кольору, то брід слід процідити, а м’якоту видалити.

Пошепки

Далі брід переливаємо в скляний бутель на 3/4 його висоти. Так ви залишаєте місце для газів, що виділяються під час бродіння. Досипаємо сюди пів кілограма цукру й розчиняємо. Потім встановлюємо гідрозатвор – я використовую рукавчику, проколену голкою. Залишити й далі бродити в бутлі при температурі  18-25 градусів. Бродіння повинно тривати від 30 до 50 днів.

Якщо бродіння не починається, то додайте в бутель декілька родзинок, які стануть каталізатором процесу. Коли пройде 5 днів, потрібно злити невелику кількість броду, підігріти його, а потім додати 1 кг цукру. Коли він розчиниться, перелити сік назад в бутель й одягнути рукавичку.

Коли пройде ще 10 днів, потрібно ще раз повторити процедуру, але додати вже весь цукор, що залишився. Якщо пройде вже достатня кількість днів й рукавичка “впаде”, то процес бродіння завершився й вино можна процідити й перелити у нормальний посуд. Помістити в підвал: кожні 20 днів на дні буде з’являтися осад, який потрібно проціджувати.

Коли осад перестане випадати, то вино можна вважати готовим. Для приготування винна я витратила близько року, а міцність напою становила 12%

Ви готуєте алкогольні напої самостійно?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

U2
Adblock
detector