– Допоможіть! Я встати не можу! – Я кричала на весь під’їзд. Ніколи не думала, що доживу до такого

 – Ну, ти сама точно не залишишся, троє дітей і безліч онуків! – казали усі знайомі.

І я в цьому не сумнівалася. Виховувала дітей порядними людьми, до роботи привчала. В мене старша донька Світлана і два сини – Віктор і Володимир. Згодом діти поїхали на навчання, я пишалася усіма їхніми здобутками.

Минали роки, діти вже свої сім’ї знайшли. Донька поїхала на заробітки та там вийшла заміж. Сини тут залишились. Я завжди охоче допомагала їм з дітьми, бавила онуків, доглядала їх, коли хворіли. 

Та виросли й онуки. Про мене почали забувати. Дедалі рідше заходили в гості діти, а онукам взагалі діла до мене не було. Та я намагалась їх не засуджувати, ставилась із розумінням. Аж поки я не захворіла.

Після тривалих обстежень лікар констатував:

 – У вас є пухлина, але вона не велика. Треба лікувати.

Дітям я навіть не сказала, самотужки на хімію поїхала. Добре, що гроші мала. Та мій стан після цих процедур був жахливим. Я навіть з ліжка не  могла встати. Медики мені радили:

 – Зателефонуйте дітям, вам потрібна доглядальниця. Якби ж молода, а тут вік такий!

Врешті я погодилась. Зателефонувала синам. Вони приїхали не відразу, а лише на вечір. Та я все розумію, робота, справи. Після тривалої розмови з лікарем хлопці почали сперечатися. Певно, вони думали, що я сплю і не чую.

 – Я не можу забрати маму. Куди? В мою конуру?

 – А в мене Катя не схоче. Ми й так щодня сваримось!

Тиждень я лежала в лікарні. А тоді Володимир мене забрав. Лишень не до себе, просто відвіз мене додому. Я зателефонувала Світлані, та вона лише повідомила, що ніяк не може приїхати.

Якийсь час мені вдавалося справлятися самостійно. Та після другої хімії я геть ослабла. Часом навіть з ліжка встати не могла. Одного разу так і пролежала увесь день. Сини навіть не приїхали перевірити, чи я жива. Від розпачу я почала кричати:

Пошепки

 – Допоможіть! Я встати не можу!

Кричала так, що чути було, мабуть, на весь під’їзд. Раптом у двері постукали. Я почула.

 – Як відчинити?

 – Не знаю, встати не можу.

Це була сусідка Маша. Вона викликала майстра, який допоміг відчинити. Увесь день ця свята жінка сиділа зі мною. Допомогла встати, помитися, поїсти. А тоді сказала:

 – Я до вас і завтра зайду.

 – Та ти дивись, як вийде. Я все розумію.

Та вона прийшла. А надалі щодня приносила мені свіжу їжу, допомагала по господарству. А в неї в самої життя важке. Чоловік покинув, дитина підростає. Я це розуміла. От і вирішила – платитиму їй гроші, половину пенсії, а там побачили. Синам такий варіант сподобався. Своїх грошей не давали. Та дещо їх все ж бентежило.

 – Ти не думай на Машу квартиру переписати. А то може вона аферистка, того тобі й допомагає.

 – А може просто добра людина? Не думали про це?

 – Знаю я таких добрих.

Насправді я вже й думала про такий варіант. Якщо дітям я не потрібна, може хоч чужа людина мене доглядатиме.

Як гадаєте, варто переписати квартиру Маші?

Ця розповідь заснована на правдивій історії, якою поділився наш читач. Будь-яка схожість з реальними назвами чи місцями є випадковістю. Усі фото в статті є ілюстративними.

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

IrynaS
Adblock
detector