Коли чоловік дістав чашки з дорогого сервізу, щоб попити чаю з липою, я мало його не вбила. Хто ж так робить?!

Коли мені виповнилося 40 років, я вирішила запросити на свято не лише своїх друзів, а й колег. Начальник тоді подарував мені дуже дорогий та красивий сервіз з павичами, який я майже одразу заховала до шафи. Чому я це зробила? Тому що на той час всі так робили. 

Ми звикли відкладати все найкраще на потім. Віддавати все хороше комусь іншому й здаватися кращими, аніж ми є насправді. Гарні дорогі сукні можна було одягати лише на свята та грандіозні події, смачні страви готували лише на день народження та Різдво, а сервізи взагалі були справжнім дефіцитом, тому їх діставали лише на свята. 

Декілька днів тому я захворіла й мій чоловік, за порадою своєї матері, вирішив заварити мені липовий чай. Здогадайтеся в якій чашці він заварив мені цей чай? Звичайно, він дістав дорогоцінний сервіз й навіть не задумувався над тим, що його потрібно берегти для гостей. Спочатку, це мене роздратувало, а потім в голові ніби щось переклинило. Я подумала, а чому я не можу дозволити собі пити чай з улюблених чашок коли мені захочеться? 

Ця думка прилетіла до мене після нещодавньої розмови з подругою. Я прийшла до неї в гості й вона запропонувала мені чаю, після чого сказала своїй доньці:

– Принеси сервіз з серванта.

– Ті червоненькі? – із захопленням запитала дівчинка. 

Пошепки

– Так, червоненькі. 

– Любить ці чашки? – запитала я. 

– О, вона від них в захваті, але ми дістаємо цей сервіз виключно для гостей, — відповіла Марина. 

– Чому? 

– Це ж сервіз! Якби я з нього щодня каву пила, то половини чашок вже давно не було б! 

Тоді я подумки її підтримала, а зараз взагалі не розумію такої позиції. Час вже щось змінювати. Зараз в магазині можна купити будь-що, то чи є сенс триматися за якийсь старий сервіз та роками берегти його у шафці? Навряд чи. 

А як вважаєте ви? Чи варто берегти речі на “кращі часи”?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

Julia
Adblock
detector