Досвідчений лікар: йод – потужна зброя проти вірусних інфекцій

Йод — один з найважливіших мікроелементів, який бере участь у багатьох фізіологічних процесах. Його нестача призводить до серйозних порушень, і вимагає своєчасного лікування.

Саму речовину йоду використовують в різних цілях: для загоєння ран, адже це природний антисептик. Ним полощуть горло під час інфекцій та дезінфікують речі. 

Йод бере важливу участь у роботі щитоподібної залози, яка виробляє гормони. Якщо в організмі дефіцит йоду, то це проявляється у таких порушеннях: 

  • Суха шкіра та випадіння волосся
  • Постійне відчуття холоду
  • Несподіване збільшення ваги
  • Аритмія, зниження рівня гемоглобіну в крові
  • Депресія і занепокоєння, проблеми з пам’яттю.

Джозеф Меркола: Йод допоможе в боротьбі з вірусними інфекціями

Щитоподібна залоза збільшується в розмірах, якщо в організмі присутній довгий час дефіцит йоду. Все це може спровокувати розвиток зобу. Загалом можна зустріти дві схожі назви: йод та йодид, які насправді відрізняються між собою.

Йод — це самостійний елемент, а йодид — це поєднання йоду з іншими речовинами.

Добова норма йоду складає 100 мкг для підлітків, 150 мкг для дорослих і 200 мкг для вагітних.

Йод є ефективним противірусним і антисептичним засобом

Йод здатен вбивати віруси і це доведено наукою. 

У 1945 році вченими було проведено важливе дослідження на мишах, яке продемонструвало цікавий факт: розпорошення йоду на носі миші запобігає її зараженню вірусами. Тоді ж науковці стверджували, що захисні маски потрібно просочувати йодом. Окрім цього, йодом почали дезінфікувати приміщення інфекційних лікарень. Незабаром, в 1950-х роках, повідон-йод дебютував як «ефективний антисептик і дезінфікувальний засіб широкого спектра дії».

Вже пройшло понад пів століття, а йод і досі використовується, як антисептик від вірусів та інфекцій. Якщо ж застосовувати йод перорально, то це може збільшити захисні функції слизових і не допустити потрапляння вірусів в дихальні шляхи.

Йод проявляє активність проти бактерій, цвілі, дріжджів, найпростіших і багатьох вірусів. Саме йод є найефективнішим засобом від більшості класів патогенних мікроорганізмів та вбиває їх до 30 секунд після контакту.

Йод корисний для скорочення післяопераційних інфекцій

Якщо наносити йод на рану, то це в декілька разів зменшує ймовірність потрапляння бактерій чи вірусів через уражену ділянку. В майбутньому це також обмежує потребу в прийомі антибіотиків. 

Ще йод використовують і офтальмологи перед операціями на очі. Це чудовий антисептичний засіб, а ще якщо промивати очі розчином йоду, то це може пришвидшити загоєння під час вірусного кон’юнктивіту.

Найчастіше захворювання кон’юнктивіту спричинюється саме вірусами, тому йод є ще й ефективним профілактичним засобом. Правда, вплив на бактерії та віруси на пряму залежить від концентрації розчину:  повідон-йод 0,25% може вбити бактерії протягом 30 секунд, 5% і 10% розчин є менш ефективним, для знищення бактерій було потрібно більше часу.

Дисбаланс може збільшити ризик хронічних захворювань

У всьому світі від йододефіцитних захворювань страждають 2 мільярди людей, але тільки 50 мільйонів можуть мати клінічні симптоми. Діти належать до числа найбільш уразливих, як і вагітні та жінки, що годують.

Наступні продукти допоможуть відновити дефіцит йоду в організмі:

1. Журавлина

2. Полуниця

3. Чорнослив

4. Креветки

5. Тріска

6. Тунець

7. Грудка індички

8. Морська капуста

Чищення йодом може зупинити поширення вірусів

В період епідемії застуди чи грипу, слід серйозно віднестися до стерильності. Слід дезінфікувати дверні ручки, телефони та інші речі. Для цього є ідеальним розчин повідон-йоду. Саме він ефективно вбиває всі бактерії та віруси.

Використовуйте цей розчин для полоскання, щоб пришвидшити загоєння горла. Обов’язково беріть з собою в похід чи на відпочинок, адже таблетка йоду стерилізує воду.

Ви знали про користь йоду?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: