Дружина відмовилася від квартири, машини і грошей. Коли вона сказала, чого хоче, я розсміявся

Я повернувся з роботи додому і заглянув на кухню. Моя дружина якраз готувала вечерю. Я довго на неї дивився і розумів, що більше до неї нічого не відчуваю. Кохання кудись зникло, наче його ніколи між нами й не було. 

Мені було боляче їй про це казати, але я розумів, що тягнути більше нікуди. 

– Руслано, я хочу з тобою поговорити, присядь, будь ласка.

Вона поглянула на мене так, що у мене склалося враження, ніби вона вже знала, що я мав їй сказати.

– Я тебе слухаю, – спокійно сказала вона.

– Я більше не хочу з тобою жити і більше не маю бажання бути твоїм чоловіком. Нам потрібно розлучитися.

– Чому? – лагідно спитала вона. 

Я поважав Руслану, тож не хотів їй переповідати історію про те, як зустрів іншу жінку, як закохався у неї – це було б надто нестерпно для нас обох. 

Моє мовчання, схоже, діяло їй на нерви. Вона підвелася з-за столу і пішла до кімнати, грюкнувши за собою дверима. 

Наступного ранку я поклав перед Русланою папери на розлучення, в яких було зазначено, що я залишаю їй та сину квартиру, машину і чималу суму грошей. 

Вона все уважно прочитала, а потім демонстративно порвала листки і викинула в смітник. Я сказав:

– Ти вже нічого не зміниш, Руслано, всі почуття між нами мертві. Мене ти не втримаєш. 

Після цих слів жінка сіла на крісло і нарешті розплакалася. Сльози безперестанно текли по її щоках. Я не хотів на це дивитися, бо розумів, що завдав болю матері моєї єдиної дитини. Мені було соромно, але я нічого не міг вдіяти зі своїм новим яскравим коханням до молодої співробітниці Ірини. 

Зізнаюся чесно, я просто втік з квартири, аби не бачити страждань дружини. Їй треба це пережити, побути сам на сам зі своїм горем, і біль з часом минеться. Мені хотілося в це вірити. 

Додому я повернувся того вечора пізно. Думав, що Руслана уже спить, але вона сиділа за ноутбуком і щось захоплено друкувала. Навіть не звернула уваги на те, що я повернувся. 

Я ліг спати, а коли прокинувся, щоб випити склянку води, то помітив, що жінка продовжувала працювати. Я ще подумав про себе: “Мабуть, пише книгу про те, яким негідником виявився її чоловік”. 

Звісно, я нічого у неї не питав, спокійно повернувся собі в ліжко. Вона давно вже стала для мене чужою людиною, тож її життя мене не дуже й цікавило. 

Вранці за сніданком, поки наш синочок ще вмивався, Руслана поклала переді мною папери на розлучення, які вона усю ніч друкувала. Я прочитав вимоги, які жінка висувала, і розсміявся вголос. 

Руслана відмовилася від усіх прав на квартиру, машину і акції в моїй компанії, єдине, чого вона хотіла – щоб я виносив її щоранку з квартири на руках впродовж цілого місяця. Обґрунтувала вона це тим, що не хоче, аби син бачив, що у нас негаразди в сім’ї. Наступні 3 тижні він готуватиметься до складних іспитів, тож нема чого його зайвий раз тривожити і хвилювати. 

Якась маячня, для чого це їй потрібно? Уявити собі не міг. Але Руслана чітко дала зрозуміти, що без виконання цієї єдиної вимоги розлучення я не отримаю. 

Довелося погодитися. Я, звісно, порадився з приводу дивакуватого прохання дружини з Іринкою, але її це тільки насмішило, тож вона дозволила робити мені все, аби тільки позбутися колишньої. 

Перший день виконання умови пройшов жахливо. Я взяв Руслану на руки, мало не впустив її кілька разів з незвички, та й взагалі, тримати дружину так близько біля себе мені не доводилося вже останні кілька років. 

Іванко не міг намилуватися:

– Які чудові у мене батьки. Почекайте, я вас сфотографую. Ви чудова пара. От в половини моїх однокласників сім’ї неповні. Добре, що мені з вами пощастило!

Від цих слів мені стало дуже боляче і соромно водночас. Відчував себе так, ніби мене холодною водою облили на морозі. Руслана помітила, як я знітився і прошепотіла мені на вухо:

– Не кажи нічого синові, будь ласка. Треба його підготувати. Добре?

Я лише кивнув і поставив її за дверима на ноги. 

Пошепки

Другий день минув трохи легше. Руслана міцніше обхопила мене за шию, тож я міг не дивитися постійно під ноги, а поглянути на обличчя жінки, яку тримав на руках. Раніше навіть не помічав, як вона змінилася. Волосся стало сивим, а біля очей з’явилися маленькі зморшки. Я й не пригадую, коли це все відбулося. Не часто звертав увагу на те, як дружина виглядає.

На п’ятий день я вже навіть з радістю підхоплював Руслану на руки, відчуваючи якесь приємне хвилювання. 

Не зчувся, як минув цілий місяць. З кожним днем виконувати це дивне завдання ставало все легше й легше. Я не міг зрозуміти, чи то м’язи моїх рук стали сильнішими, чи то дружина схудла. 

Я зрозумів, що вірним був другий варіант, коли заглянув у спальню і побачив, що Руслана не може знайти у шафі сукню, яка б на ній не висіла, як мішок. І справді, за останні кілька тижнів дружина втратила, мабуть, 5-6 кілограмів. 

Я подумав тоді, що це її так вимучує моє рішення про розлучення. Невже їй настільки боляче, що це відобразилося на її здоров’ї?

Якось автоматично чи інстинктивно я підійшов до Руслани і лагідно провів рукою по її плечу. Вона дуже здивувалася, поглянула мені у вічі, а я відчув в той момент, що дуже хочу поцілувати її. 

Так би й сталося, але в кімнату забіг Іванко і радісно вигукнув:

– Тато, уже час нести маму вниз. Я вже камеру налаштував. 

Руслана усміхнулася, підійшла до сина і поцілувала його в голову.  

– Синочку, ти ж знаєш, як сильно ми з батьком тебе любимо, правда?

– Ну, звісно, а я вас ще більше. 

Я дивився на свою сім’ю і розумів, що більше не хочу цього руйнувати. 

Того ж дня поїхав до Ірини і сказав, що не залишу Руслану ні за що на світі. Вона спершу довго сміялася, бо хотіла вірити, що це просто невдалий жарт, але коли зрозуміла, що я говорю цілком серйозно, дала мені ляпаса і зачинила перед обличчям двері. 

Навіть не сумніваюся – я на це заслужив. 

Але тепер я усе виправлю! Купив для Русланки красивий букет лілій, вона від них у захваті, і поїхав додому. 

Забіг у квартиру, побачив знайомі туфлі біля порогу і почав її кликати, але ніхто не відповідав. 

Я подумав, що вона вийшла на балкон у вітальні, відчиняю двері, а моя дружина лежить на ліжку. 

Спершу мені здалося, що вона спить. Я підійшов і ніжно взяв її за руку. Вона була такою холодною. 

Руслана не рухалася і ніяк не реагувала на мій відчайдушний крик. Моя кохана була мертва. 

Лише після її розтину я дізнався, що у неї був рак. Увесь цей час, поки я шукав щастя на стороні, дружина боролася зі страшною хворобою. 

Я б усе на світі віддав, аби тільки повернути час назад! Шкода, що цього неможливо зробити. 

Після похорону я лежав на дивані поруч із заплаканим сином, який міцно мене обіймав, і лише тоді зрозумів, для чого Руслана вигадала ту дивну вимогу. Вона знала, що Іванко не пробачить мені того, що я покинув його матір незадовго до її смерті. 

Дружина дуже хотіла, аби син вважав мене гарною і вірною людиною, якій можна довіряти, бо після її смерті я буду єдиним, хто залишиться в хлопця. 

Тепер Руслани немає серед живих, тож я навіть не можу висловити їй слова безмежної вдячності і кохання. Але вона жива в моїх молитвах, які щоночі я промовляю, сподіваючись, що дружина почує. 

Чи вразила вас ця історія? 

Чого вона вас навчила?

Напишіть нам в коментарях у Facebook!

I
Adblock
detector