Дві яскраві смужки сказали — так. Що робити, вона не знала. 38 років, донька вже заміжня, син цього року закінчує школу, а далі — інститут. Хтось подзвонив у двері

Ліза раніше прийшла з роботи — десь близько третьої, й одразу побігла  у ванну кімнату. Вийняла тест для вагітності й вирішила перевірити свої здогадки. Вона просто розуміла, що з чоловіком була останні 5 років дуже обережною, однак життя непередбачуване, тим паче вранці її дуже дивно знудило. І от дві смужки на тесті підтвердили здогадки. Що далі робити, Ліза не знала — їй 39 років, донька старша заміжня, а син закінчує школу. Його ще потрібно поставити на ноги. Всі ці сумніви перериває наполегливий дзвінок в двері. Ліза глянула у вічко й побачила там молоду дівчину, жінка відчинила двері:

– Я Марина. А Ви дружина Вадима?

– Так, все правильно. Я Ліза, а Ви хто? 

– Ми з Вадимом збираємо одружуватися, тому можна сказати, що я його наречена. Припиніть стояти нам на шляху, ми кохаємо один одного, тому просто дайте розлучення. І чим швидше, тим краще. 

Ліза дуже розлютилася й зачинила двері перед обличчям дівчини, яка продовжувала стукати й шарпати. Пішла десь через 10 хвилин. Ліза була дуже розлючена, вона одразу викинула тест у відро для сміття. 

Вона дійсно кохала Вадима, вони разом прожили цілих 20 років. Їм було не легко, однак жінка одразу увімкнула раціональне мислення: донька вже доросла, сина вона і сама зможе поставити на ноги, йому ще лише випускні іспити скласти. Тому нехай Вадим розлучається, вона не пропаде. 

Хотілося плакати, всередині все защемило, але ззовні жінка виглядала напрочуд спокійною. Вона пішла на кухню й почала готувати олів’є — улюблений салат Вадима. Жінка нарізала солоні огірки, ковбасу, картоплю й думала про те, що синові потрібно спокійно вступи до ВНЗ. Можливо, чоловік погодиться відтермінувати розлучення хоча б на пів року заради сина. 

От почала подрібнювати ріпчасту цибулю й лише зараз пробилися перші сльози, і вони були взагалі не за чоловіком, а від цибулі, дуже пекла очі. Жінка машинально різала продукти й заспокоювалася, думала про своє життя. Вона абсолютно довіряла йому, ніколи не перевіряла телефони, не нишпорила по кишенях. Подруги над нею посміювалися: «Свята Ліза, зі святим Вадимом».

Вадим сьогодні затримався на роботі, він розумів, що з дружиною буде серйозна розмова про призначення в міністерство, і… молоду подругу. Зняв верхній одяг, але ще затримався на лоджії  з цигарками, щоб подумати про все. Коли викидав пачку у відро для сміття, побачив там тест з двома смужками. Ліза побачила, що чоловік прийшов з роботи, й покликала його вечеряти, на столі був суп і його улюблений салат — олів’є з яблуком, і вареною морквиною, все за рецептом його мами. Тоді сумніви геть пішли з голови. 

«Лізо, у мене є для тебе хороша новина, – сказав Вадим, – скоро ми переїжджаємо в столицю, мене підвищили, тепер я працівник міністерства. А ще останнім часом думаю я про третю дитину, наші діти вже дорослі, живуть власним життям, а ми ще зовсім молоді». Ліза заплакала. Вадим підійшов й обійняв дружину, йому було важко вхопити повітря, адже розумів, що тільки що ледь не зробив найбільшу помилку в своєму житті…

Неподалік того вечора в кафе сиділа з подругою Марина й ревіла: «Він взагалі з гачка злетів, я думала, що нарешті вдасться одружити на собі, але ні. Жінку він кохає. Мені батько сказав про його призначення, то ж я одразу побігла до дружини. Сказала, що ми будемо одружуватися, щоб вона його вигнала. Ага, не так сталося, він сказав, що від дружини не піде. Кохає її, і салат вона йому чудовий готує – олів’є. Ось ліс дрімучий. Але хто ж зараз олів’є готує, це ж минуле століття».

Цього вечора на застілля приїхала ще донька з зятем, прийшла матір Вадима й вони разом відсвяткували його призначення. А на столі стояв всіма улюблений олів’є.

Вам сподобалася історія?

U2
Загрузка ...

цікаво

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: